Nowoczesne żarówki

Ceny energii elektrycznej rosną z każdym rokiem. Dlatego wiele osób szuka najróżniejszych sposobów na oszczędności. Jakość oświetlenia to coś, na czym nie powinno się oszczędzać w żaden sposób. Na szczęście na rynku pojawiło się rozwiązanie umożliwiające oszczędność energii elektrycznej, nie obniżając przy tym jakości oświetlenia.

Nowoczesne rozwiązania

Coraz częściej można spotkać się z produktem, jakim są żarówki ledowe. Produkt ten umożliwia zachowanie odpowiedniej jakości światła, pobierając przy tym o wiele mniej energii elektrycznej niż tradycyjna żarówka. Można więc śmiało powiedzieć, że żarówki takie są energooszczędne.

Na rynku znaleźć można różne rodzaje ledowych żarówek. Jednak obecnie coraz chętniej wybierane są żarówki ledowe e14. Są to żarówki, których średnica gwintu wynosi 14 milimetrów.

Zalety żarówek o małym gwincie

Decydując się na zakup żarówek ledowych, wiele osób wybiera te o mniejszym gwincie. Żarówki ledowe e14 nie różnią się jakością od innych produktów LED. Jednak pobierają bardzo mało energii elektrycznej. Dodatkowo nie nagrzewają się i tym samym prawie całą energię zamieniają w promień światła.

Z uwagi na wysoką wydajność światła ledowego, żarówki takie znakomicie sprawdzają się zarówno w oświetleniu domowym, jak i biurowym. Wiązki światła z diod ledowych rozpraszają się równomiernie po całym pomieszczeniu, idealnie je oświetlając.

Czy żarówki ledowe mają wady?

Żarówki ledowe e14 podobnie jak inne produkty nie są doskonałe. Posiadają kilka wad, jednak absolutnie nie są one poważne.

Żarówki ledowe są nieco droższe od swoich odpowiedników. Jednak różnica w cenie jest niwelowana przez jakość oświetlenia oraz o wiele mniejszy pobór energii elektrycznej.

Sporą wadą żarówek ledowych jest ich wrażliwość na czynniki zewnętrzne. Niejednokrotnie zdarza się, że ich praca może być mniej efektywna w miejscach zbytnio nasłonecznionych.

Energooszczędne rozwiązania są coraz chętniej wybierane zarówno w domach prywatnych, jak i w placówkach pożytku publicznego. Nic więc dziwnego, że żarówki ledowe cieszą się rosnącą popularnością. Mniejszy pobór energii przy jednoczesnym zachowaniu jakości oświetlenia sprawia, że produkt ten jest coraz chętniej kupowany.