Czym zajmuje się flebologia?

Czym zajmuje się flebologia?

Żylaki to dość wstydliwy oraz uciążliwy problem wielu osób. Siedzący tryb życia, noszenie niewygodnego obuwia, niezdrowa, pełna tłuszczów trans dieta czy używki takie jak alkohol i papierosy, sprawiają, iż z zaburzeniami żylnymi zmaga się coraz więcej ludzi. W takich dolegliwościach może pomóc flebolog. Czym dokładnie się on zajmuje?

Klinika flebologii Łódź

Flebolog jest lekarzem specjalistą, zajmującym się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób żylnych. warto podkreślić, co różni go od chirurga naczyniowego. Otóż pierwszy z nich stosuje metody nieinwazyjne, dużo łagodniejsze, od tych chirurgicznych. Kiedy warto udać się do kliniki flebologii? Istnieje kilka objawów, z którymi nie należy zwlekać. Jeśli występuje choć jeden z nich, najlepiej jest znaleźć dobrze ocenianą przez pacjentów klinikę flebologii i udać się tam na wizytę do specjalisty. Co powinno nas zaniepokoić? Jeśli często miewamy uczucie ciężkości nóg, opuchlizny wokół kostek, po dłuższym siedzeniu pojawiają się stany zapalne lub widoczne są pajączki, możemy być pewni, iż dotyczy nas problem schorzeń żylnych.

Leczenie żył Łódź

W jaki sposób leczy się żyły w klinice flebologii? Na początku, lekarz wykona dogłębną diagnostykę. Jednym z podstawowych badań jest USG żylne, czyli tak zwany Doppler. Polega ono na wysłaniu specjalną głowicą fali ultradźwiękowych. Odbijają się one od naczyń krwionośnych, przez co dają ich obraz na monitorze. Dzięki temu specjalista może ocenić przepływ krwi w żyłach, znaleźć ewentualne przerwania czy zatory. Jeśli okaże się, iż pacjent faktycznie choruje na żylaki, lekarz wybierze najlepszą w danym przypadku metodę leczenia.

Usuwanie żylaków Łódź

Choroby żylne można leczyć wieloma nieinwazyjnymi metodami. Jedną z nich jest manualny drenaż limfatyczny. To specjalistyczny masaż, w którym wykonuje się powolne, głębokie ruchy głaskania. Ma on na celu poprawę krążenia limfy. Inną, często stosowaną metodą leczenia żylaków są zabiegi laserowe, lub ultradźwięki. W klinikach flebologii wykonuje się również działania mało inwazyjne wewnątrz żyły jak choćby echoskleroterapia czy wewnątrz żylna termoablacja radiowa.

Choroby żylne z powodzeniem można leczyć, warto zatem zaufać specjalistom, by odzyskać komfort życia.