Dlaczego warto stosować post dr Dąbrowskiej?

sofra - post leczniczy 3.jpg

W ostatnim czasie w Polsce popularna jest dieta dr Dąbrowskiej, czyli post leczniczy, który oparty jest na diecie warzywno-owocowej. Dr Dąbrowska wskazuje, że leczenie organizmu poprzez dietę pozwala nie tylko zredukować wagę, ale też oczyścić organizm, a przez to poprawić zdrowie i samopoczucie.

Jakie są korzyści z postu leczniczego?

Istotne znaczenie ma też widoczna poprawa jakości cery, a nawet zanik pewnych dolegliwości zdrowotnych, które do tej pory były efektem złej diety. Post pozwala też zregenerować i poprawić zdrowie od podstaw i całościowo. Dlatego warto wiedzieć, że decydując się na post nie robimy niczego, czego nasz organizm nie zna lub nie akceptuje, ale wykorzystujemy i uruchamiamy mechanizmy, z którymi się rodzimy i które – w efekcie – działają na korzyść naszego zdrowia, samopoczucia i wyglądu.

Istotne znaczenie ma również odtruwanie organizmu, które w czasie postu przebiega mało gwałtownie, dlatego nie jest uciążliwe i nie wpływa na codzienne funkcjonowanie. Pozwala, jednak zmienić tryb życia i poprawić jego jakość.

Inne korzyści płynące z postu

Osoby, które stosowały post doktor Dąbrowskiej wskazują, że już po nim czuły w sobie więcej energii i lekkości, a ponadto zanikły u nich obrzęki i zniknęły nadprogramowe kilogramy.

Ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia ma również fakt, że post dr Dąbrowskiej pomaga wyrównać ciśnienie i poziom cukru we krwi, a także poprawia jakość cery, tym samym dając efekty widoczne gołym okiem. Co więcej, daje możliwość odnowy i oczyszczenia organizmu na poziomie komórkowym, co jest najlepszym darem jaki sami sobie możemy podarować.

Post leczniczy, czyli w zgodzie z naturą…

Nie każdy wie, że post jest czymś zalecanym organizmowi, ponieważ pozwala wydobyć naturalne procesy naprawcze i ozdrowieńcze. Dlatego, decydując się na post leczniczy nie robi się niczego złego, czego ludzki organizm by nie akceptował, ale wręcz przeciwnie.

Pierwotni ludzie, żyjący wiele wieków wcześniej w sposób naturalny byli zmuszeni do poszczenia, zanim udało się upolować zwierzynę. Dlatego mówi się, że organizm człowieka w sposób naturalny reaguje na post, a krótkie okresy niejedzenia nie wpływają negatywnie na zdrowie i samopoczucie, ale działają odwrotnie, ponieważ są bliskie naturze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra