Czy możesz zostać opiekunką osób starszych w Niemczech? Sprawdź wymagania konieczne do podjęcia pracy!

Young granddaughter snuggle to elderly grandmother, different generations women enjoy communication missed each other appreciate and value time together, mommy and grown up daughter connection concept

Praca w opiece seniora nie jest łatwym zajęciem. Jesień życia wiąże się często z wieloma schorzeniami i problemami w codziennym funkcjonowaniu. Idealna opiekunka osoby starszej musi, więc odznaczać się odpowiednimi predyspozycjami. Myślisz o pracy w opiece? Nic dziwnego. Ze względu na atrakcyjne zarobki i dobre warunki pracy staje się ona coraz popularniejszym zajęciem. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak zacząć pracę w opiece w Niemczech.

Kompetencje opiekunki seniora

Opiekunka osoby starszej przede wszystkim powinna posiadać odpowiedni charakter. Poszukiwane są osoby empatyczne, wyrozumiałe i pracowite. Ważna będzie również cierpliwość. Wykonywanie wielu czynności przez seniorów spowolnione jest przez choroby. Do podjęcia pracy potrzebna będzie również znajomość języka niemieckiego. Dzięki temu opiekunka może bez problemu porozumiewać się z seniorem i jego rodziną. Ułatwia to również przebywanie w Niemczech. Co prawda od czasu do czasu zdarzają się oferty pracy w opiece w polskiej rodzinie. Natomiast są to rzadkie zlecenia i jeśli chcesz wyjeżdżać regularnie warto poznać niemiecki przynajmniej w stopniu podstawowym. Agencje opiekuńcze prowadząc rekrutacje zwracają również uwagę na doświadczenie w opiece. Nie musi być ono profesjonalne. Wystarczy, że opiekunka ma praktykę w opiece nad na przykład rodzicami lub dziadkami. W ramach doświadczenia warto pomyśleć również o wolontariacie.

Jak znaleźć dobrze płatną pracę?

Podejmuj współpracę wyłącznie z zaufanymi pracodawcami. Jednym liderów w branży opiekuńczej jest Veritas Opieka. Agencja proponuje atrakcyjne wynagrodzenia oscylujące średnio wokół 1800 € netto miesięcznie. Firma zapewnia także opiekę doświadczonego koordynatora przez cały okres zlecenia. Warto wspomnieć, że opiekunki osób starszych nie ponoszą na zleceniu żadnych dodatkowych opłat za wyżywienie i zamieszkanie. Dzięki temu rozwiązaniu mogą zaoszczędzić na kosztach utrzymania w Niemczech. Dodatkowo firma zapewnia bezpłatny obustronny przejazd. Szukasz legalnych i dobrze płatnych zleceń? Sprawdź najnowsze oferty pracy w firmie Veritas Opieka: Praca opieka Niemcy.