Jak utrzymać trwały zapach w domu?

sklep.voigt.pl 6.jpg

Utrzymanie trwałego zapachu w domu wcale nie wymaga stosowania skomplikowanych dyfuzorów. Efekt ich stosowania jest rzecz jasna często zaskakujący, ale to za mało, by zapach utrzymywał się przez dłuższy czas. Co zatem warto zrobić, aby określony aromat utrzymał się przez dłuższy czas?

Sprzątanie to podstawa

Nawet najlepszy dyfuzor zapachowy nie sprawdzi się, jeśli w domu nie będzie porządku. Pozostałości jedzenia, resztki różnych opakowań lub przedmiotów, a także inne śmieci mogą – zwłaszcza w kontakcie z wodą – bardzo brzydko pachnieć. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać codzienny porządek.

Oczywiście problem ten nawarstwia się, jeśli ma się do czynienia z dużą rodziną. Dlatego tak ważne jest, aby już u maluchów wyrabiać zwyczaj odkładania wszystkich przedmiotów na miejsce. Dzięki temu istnieje duża szansa, że już po jakimś czasie wszystko wróci do normy, a zapach w domu lub mieszkaniu będzie przyjemny.

Dywan – wróg przyjemnego zapachu?

Chcąc mieć trwały zapach do domu, warto zwrócić uwagę na dywan. Nie chodzi tu o to, aby się go pozbyć, gdyż jest on funkcjonalnym elementem pokojowej dekoracji. Trzeba jednak pamiętać o jego regularnym czyszczeniu, gdyż znajdujący się w nim kurz z biegiem czasu brzydko pachnie.

Warto zatem nie tylko odkurzać dywan, ale też regularnie go myć. Większość dobrych odkurzaczy posiada funkcję prania, dzięki czemu łatwiej odświeżyć nawet gruby i wymagający dywan. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać trwały zapach w domu i mieszkaniu.

Czas na uporządkowanie kuchni

Chcąc zadbać o przyjemny, Trwały zapach do domu, warto uporządkować kuchnię. Naturalnie bardzo ważne jest tu regularne sprzątanie, ale to nie wszystko. Swoistą inwestycją w przyjemny zapach w kuchni będzie zakup okapu. Dzięki niemu łatwiej będzie odprowadzić wszystkie niepożądane aromaty, towarzyszące gotowaniu.

Na koniec warto pamiętać o jednej, prostej zasadzie – regularnym wietrzeniu. Tylko w ten sposób można pozbyć się z wnętrza nieprzyjemnych zapachów i nadmiaru wilgoci. Wietrzyć pokój należy krótko, ale w miarę regularnie.