Zwiedzanie Puław i okolicy

Zwiedzanie Puław i okolicy

Puławy to miasto na zachodzie województwa lubelskiego. Jest to prężny ośrodek przemysłowy i naukowy z pięcioma instytutami badawczymi oraz niezwykłą historią.

Dlaczego warto odwiedzić Puławy?

Co roku do Puław przyjeżdża wielu turystów, aby zapoznać się z majestatycznym zespołem pałacowo-parkowym Czartoryskich. W parku, rozciągającym się na powierzchni 30 hektarów, znajduje się kilka pawilonów w stylu klasycystycznym, a także Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego z 1803 r., Dom Grecki, w którym obecnie mieści się biblioteka, oraz Dom Żółty, w którym przebywał cesarz Aleksander II. W samym mieście znajduje się również kilka ciekawych budowli, w tym dawny Ratusz i dawna Cerkiew.

Wycieczki autokarowe po okolicy

Puławy to świetna baza wypadowa do ciekawych i nieodległych miejsc na Lubelszczyźnie. PKS Puławy dysponuje odpowiednim taborem do realizacji wyjazdów w ciekawe miejsca położone niedaleko Puław. Jakie miejsca warto odwiedzić w okolicach Puław?

Nałęczów – perła polskich uzdrowisk

Nałęczów zyskał sławę jako jeden z najlepszych kurortów w Polsce w XIX wieku, po czym zaczęły tu przyjeżdżać na wypoczynek i kuracje znane polskie postacie. Było to ulubione miejsce wypoczynku pisarza Bolesława Prusa, który w latach 1882-1912 spędził w Nałęczowie trzy dekady. Wypoczywając w jednym z sześciu nałęczowskich uzdrowisk, goście mogą spacerować po parku zdrojowym, zwiedzić Pałac Małachowskich, Muzeum Bolesława Prusa, Muzeum Stefana Żeromskiego, a także zapoznać się z piękną architekturą tutejszych willi i drewnianych domów. Z myślą o aktywnych turystach stworzono szlaki piesze i rowerowe.

Monumentalny Zamek Janowiec

Janowiec jest ciekawym ośrodkiem turystycznym niedaleko Lublina. Można tu zobaczyć zamek, zbudowany w pierwszej połowie XVI wieku, będący oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Na szczególną uwagę zasługuje kościół z 1350 roku, przebudowany w XVI wieku w stylu renesansowym. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, gdyż wokół wsi Janowiec położony jest Kazimierski Park Krajobrazowy.