Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka w ogrodzie?

Dzieci, które urodziły się w porze wiosenno-letniej mają to szczęście, że ich impreza urodzinowa może być zorganizowana na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody można bowiem zorganizować wyjątkowe urodziny dla dzieci w ogrodzie.

Urodziny dla przedszkolaka – co warto wiedzieć?

Gdy na zewnątrz jest słonecznie, warto pokusić się o organizację urodzin dziecka w ogrodzie. Dzięki temu można otrzymać dużo większą przestrzeń na ewentualne zabawy, a po skończonej zabawie dużo łatwiej będzie posprzątać niż po urodzinach organizowanych w domu. Ponadto impreza na zewnątrz to mniejsza szansa na ewentualne zniszczenia, o które w czterech ścianach nie jest trudno. Urodziny dla dzieci organizowane w ogrodzie nie są wcale trudne do przygotowania. Niestety powodzenie imprezy uzależnione jest w dużej mierze od pogody. Dlatego też warto na tydzień przed planowaną uroczystością sprawdzić, czy prognozowana pogoda na ten dzień będzie słoneczna. Niestety, jeśli na dzień urodzin prognozowane są opady deszczu, najlepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie urodzin do domu.

Urodziny dla dziecka – co należy zaplanować?

Podstawową sprawą jest sprawdzenie, w jaki dzień tygodnia przypadają urodziny pociechy. Jeśli wypadają one w środku tygodnia, w dzień roboczy, można pomyśleć o przesunięciu imprezy na najbliższy weekend. Jest to rozwiązanie wygodne zarówno dla pracujących w tygodniu rodziców, jak i dzieci, gdyż nie idą one do przedszkola. Należy także unikać dat, które sąsiadują z długimi weekendami, gdyż wtedy większość gości może wyjeżdżać na urlopy. Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie zaproszeń przez pociechę, która obchodzi urodziny. Dziecko będzie mogło wręczyć swoim przedszkolnym kolegom własnoręcznie wykonane zaproszenia, co na pewno będzie niezapomnianą pamiątką dla zaproszonych gości.

Urodziny dziecka w ogrodzie – na jakie dekoracje i menu postawić?

Udekorowanie ogrodu na przyjęcie urodzinowe jest bardzo proste. Taki teren daje bowiem większe pole do popisu niż pomieszczenie domowe. Dlatego też mile widziane są wszelkiego rodzaju balony, serpentyny, girlandy i lampiony. Dzieci na pewno będą zachwycone balonami z mieniącym się brokatem w środku. Dekoracje powinny być związane z jednym tematem przewodnim, by stworzyć wrażenie spójności. Menu dziecięce również jest bardzo proste. Dzieci będą zachwycone ze stołu, na którym pojawią się owoce, domowe słodycze i przekąski na słono. Można pokusić się o przygotowanie koreczków z owoców, które na pewno przykują uwagę dzieci. Nie można oczywiście zapomnieć o pięknym, kolorowym torcie.

Przygotowanie urodzin dla dziecka to nie lada wyzwanie. Warto jednak poświęcić swój czas na zorganizowanie takiej imprezy. Nagrodą będą piękne uśmiechy na twarzach dzieci.