Wyższość klimatyzatorów przenośnych nad klimatorami

Sposobów na schłodzenie powietrza w mieszkaniu podczas upałów jest naprawdę wiele. W takim celu korzysta się między innymi z wielu przydatnych urządzeń posiadających tego typu funkcje. Jako przykłady można tutaj wskazać klimatyzatory przenośne oraz klimatory. W które z tych urządzeń bardziej opłaca się zainwestować? Zapoznaj się z zamieszczonymi poniżej informacjami, a będziesz potrafił udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Klimatyzatory przenośne do domu

Klimatyzator przenośny to urządzenie, którego podstawową rolą jest oczywiście schładzanie powietrza. Sprzęt tego typu składa się z kilku elementów, do których należą między innymi: wymienniki ciepła, sprężarka, zawory oraz wentylatory. Klimatyzatory przenośne dzieli się na dwie kategorie – urządzenia wyposażone w rurę oraz klimatyzatory monoblokowe. Wybierając konkretny model, należy zwrócić uwagę na jego następujące parametry: poziom hałasu generowanego podczas jego pracy, moc chłodzenia, a także zakres temperatury, którą można na nim ustawić.

Klimator – co to takiego?

Nie wiesz, jakie urządzenie wybrać do ochłodzenia swojego mieszkania? Masz wątpliwości, czy lepszy będzie klimatyzator przenośny, czy klimator? To drugie ze wskazanych określeń jest używane względem tak zwanego klimatyzatora wodnego. Sprzęt ten cechuje się odmiennym sposobem chłodzenia, bazującym na właściwościach parującej wody. Wewnątrz klimatora znajdują się bowiem wkłady chłodzące nasączone wodą, które za pomocą powietrza wtłaczanego przez specjalne wentylatory, daje chłód oraz zwiększa wilgotność w pomieszczeniu. To dużo bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Jakie są najważniejsze zalety klimatyzatorów przenośnych?

Zastanawiasz się, jakie są główne atuty klimatyzatora przenośnego? Jego mocne strony to przede wszystkim:

  • skutecznie chłodzi powietrze w pomieszczeniu, w którym zostanie umieszczony,
  • w przeciwieństwie do stacjonarnej klimatyzacji, nie wymaga skomplikowanego montażu,
  • jego cena nie jest zbyt wygórowana,
  • to alternatywa dla stacjonarnej instalacji,
  • mobilność – można w każdej chwili przenieść go do innej lokalizacji,
  • nie ingeruje w wygląd danej przestrzeni,
  • można stosować go tam, gdzie nie jest możliwy montaż tradycyjnych klimatyzatorów,
  • w sytuacji, gdy nie jest używany, może być schowany.

Klimatyzatory przenośne a klimatory – podsumowanie

Widzisz już, że klimatyzator przenośny to urządzenie, w które naprawdę warto zainwestować. Inwestycja w tego typu sprzęt jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dlatego, jeśli jeszcze zastanawiasz się nad podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie klimatyzatora przenośnego, porzuć wszelkie wątpliwości i weź sprawy w swoje ręce. Jeśli zdążysz przed latem, nawet podczas największych upałów będziesz czuć się komfortowo we wnętrzu swojego mieszkania.

Źródło zdjęć: freepik.com