Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu do wystawiania faktur?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu do wystawiania faktur?

Wielu przedsiębiorców nie wyobraża sobie funkcjonowania swojego przedsiębiorstwa bez skrojonego na miarę programu do wystawiania faktur. Oprogramowanie pozwala odciążyć pracowników, co bezpośrednio przekłada się na efektywność wykonywania przez nich zadań. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając program do wystawiania faktur.

Jakie funkcje powinien oferować program do wystawiania faktur?

Nie wszyscy właściciele firm wiedzą, na co zwrócić uwagę, by wybrać dopasowane do swoich potrzeb oprogramowanie. Przede wszystkim, wysokiej jakości Program do wystawiania faktur powinien oferować możliwość automatycznego wysyłania dokumentów, co pozwala znacznie skrócić czas wystawiania faktury. Przydatne może okazać się także archiwum dokumentów, które pozwala jednym kliknięciem dostać się do niezbędnych faktur i danych na temat kontrahentów. Programy do wystawiania faktur często oferują także możliwość elektronicznego obiegu dokumentów, dzięki temu przedsiębiorca zyskuje pewność, że każda faktura VAT w odpowiednim terminie trafi do właściwego odbiorcy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także programy do fakturowania, które pozwalają na obsługę dokumentów różnego typu – nie tylko faktur VAT, ale także dokumentów sprzedażowych, magazynowych, a nawet deklaracji skarbowych.

Ile kosztuje program do wystawiania faktur?

Dobra wiadomość jest taka, że za programy do wystawiania faktur zazwyczaj płaci się naprawdę niewiele. Miesięczny abonament z reguły kosztuje 10 – 50 zł. Warto zdawać sobie sprawę także z tego, że na rynku dostępnych jest mnóstwo darmowych rozwiązań, które często okazują się wystarczające dla niewielkich przedsiębiorców. Tego typu programy zazwyczaj nakładają jednak na użytkownika ograniczenie co do ilości wystawionych faktur. Z największym kosztem wiążą się programy do wystawiania faktur tworzone specjalnie dla danego przedsiębiorstwa – są jednak rozwiązaniem bardzo kompleksowym i dopasowanym do potrzeb firmy.