Karnisze elektryczne – fanaberia czy praktyczny element wyposażenia?

Lubisz tradycyjne rozwiązania aranżacyjne do swojego domu? Decydując się na zasłony i firanki nie musisz rezygnować z nowoczesnych systemów do ich obsługiwania. Dzięki karniszom elektrycznym, codzienne ustawianie osłon będzie znacznie wygodniejsze i bardziej precyzyjne. Zobacz, czym charakteryzuje się ten element wyposażenia wnętrz.

Cechy karnisza elektrycznego

Silnik umieszczony w karniszu to stosunkowo nowe odkrycie, które na rynku funkcjonuje od około 40 lat. Technika szybko zaskarbiła sobie sympatię użytkowników, zwłaszcza w miejscach, w których na oknach i przeszklonych ścianach wisiały ciężkie story. Problem z ich rozsuwaniem został szybko i wygodnie rozwiązany, a z pewnymi modyfikacjami rozwiązanie przetrwało do dzisiaj.

Karnisz elektryczny składa się z silnika, rolek oraz powlekanych szyn. Solidność każdego z elementów zapewnia długą i bezawaryjną pracę, bez konieczności czasochłonnej konserwacji. Długa eksploatacja sprawi, że inwestycja w karnisz szybko się zwróci, a Ty będziesz mógł przez wiele lat cieszyć się swoim funkcjonalnym i nowoczesnym wnętrzem.

Co warto wybrać?

Wśród wielu dostępnych systemów na uwagę zasługuje karnisz elektryczny Glydea. To propozycja dystrybutora Krakżal dla wymagających inwestorów prywatnych oraz zarządców hoteli i sal konferencyjnych. Konstrukcja cechuje się nowoczesną formą. Wszelkie kable i przewody są obudowane, ochronie podlega również wewnętrzny napęd sterujący.

W produkcie zostały zastosowane solidne szyny oraz eleganckie uchwyty sufitowe, które sprawiają, że po montażu całość niezwykle gustownie prezentuje się na tle ściany i okna. Sam wygląd to jeszcze nie wszystko. Urządzenie pracuje cicho i niezawodnie, niemal bezszelestnie rozsuwa zasłony, sprawiając, że wnętrze zostaje zalane światłem. Komendę dotyczącą odsłonięcia okna możesz wydać bez wstawania z łóżka czy fotela – to zasługa systemu elektronicznego sterowania, który pozwala na zdalną obsługę karnisza. Przy jego pomocy zdefiniujesz też prędkość rozsuwania zasłon (w granicach od 12,5 do 20 cm/s).

Zaawansowane technologicznie karnisze elektryczne pracują energooszczędnie i cicho. Generują natężenie hałasu na niskim poziomie, który nie przekracza 44 db(A). Tak dobre parametry udało się uzyskać dzięki umieszczeniu paska napędowego w szynie. Nie ingerują w Twój wypoczynek, niemal bezszelestnie poruszają nawet grube i ciężkie osłony.