Czym charakteryzuje się nowoczesny laser diodowy Capilase 980 nm?

Czym charakteryzuje się nowoczesny laser diodowy Capilase 980 nm?

Capilase 980 nm to jeden z najlepszych laserów diodowych do usuwania pajączków. W Polsce pojawia się coraz więcej klinik, które oferują swoim klientom laserowe zamykanie naczynek. Olbrzymia popularność opisywanego zabiegu wynika głównie z tego, że zapewnia on trwałe i dość szybkie efekty.

Jak działa laser diodowy?

W naczynkach znajduje się hemoglobina, która automatycznie pochłania energię fal emitowanych przez laser diodowy. To właśnie podczas tego zjawiska dochodzi do koagulacji krwi. W miejscach, gdzie zniszczono naczynka dochodzi do stopniowego wybielania się skóry.

Opisywany zabieg jest bezbolesny dla pacjentów, dlatego też cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. Odczuwane są tylko drobne ukłucia oraz charakterystyczne pieczenie przy wystrzale lasera. Przy dużych zmianach mogą pojawić się drobne obrzęki i siniaki. Na szczęście bardzo szybko one znikną po kilku godzinach.

Laser diodowy Capilase 980 nm – co warto o nim wiedzieć?

Laser diodowy Capilase 980 nm wyposażony jest w moduł chłodniczy, który jest w stanie utrzymać temperaturę wody na odpowiedni poziomie. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest korzystanie z lasera nawet przez 48 godzin.

Największym atutem lasera jest bardzo krótki czas trwania impulsu. Dzięki zaawansowanej głowicy możliwe jest uzyskanie bardzo krótkich impulsów (od 10 do 100 ms). Dzięki szerokiemu polu zabiegowemu bez problemu można wykonać zabiegi na bardzo dużych partiach ciała w relatywnie krótkim czasie.

W głowicy znajduje się czytelny ekran, dzięki któremu można monitorować poszczególne parametry zabiegu. Lekarz na bieżąco może kontrolować nie tylko temperaturę, ale również energię. Na szczególną uwagę zasługuje również ergonomiczny kształt oraz silikonowe przyciski, które zapewniają bezpieczne i komfortowe użytkowanie.

Jakie korzyści?

Osoby, które chcą skorzystać z lasera diodowego Capilase 980 nm, powinny sprawdzić co ma do zaoferowania Klinika Kosmetologii Klaudia Żmuda (https://www.klinikazmuda.pl/Oferta/laser-diodowy-capilase-980-nm/). Dzięki prostej konstrukcji i nowoczesnej technologii laser wyróżnia się dużą bezawaryjnością.

Głowica wykonana jest z wytrzymałych i lekkich materiałów, dzięki czemu jest bardzo wygodna podczas wykonywania zabiegów. Olbrzymim atutem jest intuicyjny i prosty w obsłudze panel sterowania. Zamykanie naczynek laserem diodowym jest nieinwazyjne i bezpieczne.