Haga – administracyjna stolica Holandii

łukasz - sindbad - sindbad (30).jpg

Podróżować lubimy z różnych powodów, ale zawsze jest to dla nas sporą przyjemnością. Dużo frajdy sprawia już same planowanie wyjazdu, a na wypad można zorganizować zarówno w Polsce, jak i w innym kraju, np. Holandii. Warto między innymi zawitać do Hagi – jej administracyjnej stolicy.

Administracyjna stolica Holandii

Holandia wielu osobom kojarzy się z polami tulipanów, ale to kraj, który oferuje znacznie więcej – zarówno pod względem zwiedzania, jak i samego relaksu. Warto przede wszystkim odwiedzić jej administracyjną stolicę, czyli Hagę – stanowi ona główny ośrodek administracyjny Królestwa Niderlandów i to tutaj również znajduje się siedziba rodziny królewskiej.

Liczne atrakcje w Hadze obejmują zarówno zabytkowe i imponujące budowle, jak i wyjątkowe muzea, w których ujrzymy wiele światowej sławy dzieł. Możemy także pozwolić sobie na krótki relaks na plaży – wyjątkowo piękną i szeroką plażę znajdziemy w dzielnicy Scheveningen – bez problemu dostaniemy się na nią miejskim tramwajem czy autobusem.

Dziewczyna z perłą

Atrakcje w Hadze to wiele wyjątkowych muzeów, w których znajdują się światowej sławy dzieła. Do jednych z nich należy między innymi Królewska Galeria Malarstwa, w której obejrzymy znany na całym świecie obraz Johannesa Vermeera Dziewczyna z perłą.

W Hadze znajduje się jednak znacznie więcej wyjątkowych muzeów z imponującymi eksponatami – zdecydowanie może nam zabraknąć czasu, aby je wszystkie zobaczyć w trakcie krótkiego pobytu, dlatego warto zaplanować wyjazd choćby na kilka dni.

Relaks i zwiedzanie

Administracyjna stolica Holandii oferuje więc bardzo wiele atrakcji, które trafią w bardzo różne gusta – muzea, zabytkowe ulice i budynki, a nawet plaża – warto przekonać się osobiście, jakie atrakcje w Hadze jeszcze na nas czekają, a długość pobytu dopasować adekwatnie do swoich potrzeb. Ponadto Hagę można zwiedzać niezależnie od pory roku – chyba że zależy nam również na plażowaniu – wtedy najlepszym wyborem będzie czerwiec, lipiec oraz sierpień. Aby uniknąć tłumów, warto wybrać się także poza sezonem.