To warto wiedzieć wynajmując autokar na wesele

To warto wiedzieć wynajmując autokar na wesele

Wesele zalicza się do jednej z najważniejszych imprez w życiu. Po oficjalnym, uroczystym złożeniu przysięgi młodzi udają się celebrować swoje szczęście wraz z rodziną i przyjaciółmi. Wesele to jedna z tych imprez, na której wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik z dbałością o komfort gości. Warto więc pomyśleć o wynajmie autokaru dla gości.

Dlaczego warto zadbać o autokar dla gości?

Dziś większość osób posiada samochody i bez problemu może zorganizować sobie transport na wesele. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było to takie oczywiste i autokar na weselu zdawał się koniecznością, zwłaszcza jeśli miejsce wesela było oddalone od kościoła lub urzędu.

Wynajem autokaru na wesele jest jednak nadal trafnym pomysłem. I to nie tylko dlatego, że na weselu często wiele osób spożywa lub chciałoby spożyć alkohol. Tego typu impreza często trwa do białego rana a po tak długiej i intensywnej imprezie nikt nie powinien wsiadać za kierownicę.

Kiedy rezerwować transport dla gości?

Wynajem autokaru na wesele zwykle nie jest problematyczny, ale nie warto też czekać z tym do ostatniej chwili, zwłaszcza jeśli wesele ma się odbywać z którymś z popularnych terminów. Najbezpieczniej rezerwować autokar z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale zwykle kilka tygodni wcześniej też nie ma z tym problemów.

By nie ponosić niepotrzebnych kosztów można wstępnie rozeznać się w możliwości rezerwacji autobusu i wstępnie wypytać gości czy są zainteresowani takim udogodnieniem. Pozwoli to też dopasować wielkość autokaru do ilości zainteresowanych.

O to zadbaj wynajmując autokar na wesele

Wynajmując autokar na wesele warto zadbać nie tylko o rezerwację odpowiedniego pojazdu. Najlepiej podpisać umowę z przewoźnikiem, w której koniecznie trzeba zawrzeć ustalenia na wypadek awarii pojazdu. Najlepiej by przewoźnik był w stanie od razu podstawić pojazd zastępczy.

Warto też dokładnie ustalić harmonogram kursu autokaru. Od odległości do przejechania i właśnie takiego harmonogramu zwykle zależy koszt takiej usługi.