Na jakie śruby można się zdecydować?

Dużo osób pewnie nawet nie wie, a okazuje się, że oferta w tym zakresie jest z roku na rok coraz bardziej szeroka. Obecnie można zatem zdecydować się na przeróżne śruby. Jakie z nich są najczęściej kupowane właśnie w tym momencie?

Śruby z łbem sześciokątnym

Pierwszą grupę stanowią śruby z łbem sześciokątnym. W tym gronie są między innymi elementy złączne z pełnym gwintem. Chcesz poznać ich charakterystykę? Proszę bardzo! Takie śruby sześciokątne (metryczny rodzaj gwintu) spełniają normy DIN 933/ISO 4017/PN 82105. Bez wątpienia warto zadecydować się tylko na takie akcesoria. Dzięki temu wydasz dobrze pieniądze, a inwestycja będzie jak najbardziej udana. Opisywane elementy złączne występują w kilku różnych klasach wytrzymałości materiału. Chodzi o 5.6, 5.8, 8.8, 10.9 oraz 12.9. Z czego są zaś produkowane akcesoria zaliczane do tej grupy? Okazuje się, że nie brakuje wielu stosowanych materiałów. To na przykład stal węglowa, stal kwasoodporna A4, stal nierdzewna A2 (INOX), mosiądz, czy poliamid… Na uwagę zasługuje fakt, że takie właśnie śruby są bardzo dokładnie zabezpieczone przed działaniem korozji. Fachowcy zastosowali między innymi ocynk galwaniczny, ocynk galwaniczny żółty, czy ocynk ogniowy. Warto o tym zaś pamiętać. Analizowane śruby są stosowane w rozmaitych sytuacjach. Szczególnie często są wybierane, jeśli komuś zależy na posiadaniu solidnych i trwałych konstrukcji stalowych.

Jakie inne elementy złączne zaliczamy do tej pierwszej grupy? Są to również śruby sześciokątne z niepełnym gwintem, śruby drobnozwojne (z pełnym albo niepełnym gwintem), śruby HV (do połączeń sprężanych), śruby do konstrukcji stalowych, śruby z kołnierzem ząbkowanym (typu RIPP – SN 88913), śruby pasowane, czy śruby SB (do realizowania połączeń niesprężanych).

Przeczytaj także: http://www.auriva.pl/z-czego-sa-wykonywane-profesjonalne-sprezyny-talerzowe/

Śruby z gniazdem sześciokątnym

Klienci, zainteresowani tym tematem, mogą również swobodnie zdecydować się na śruby z gniazdem sześciokątnym. Ta grupa również jest bardzo liczna. Kto jest tutaj przedstawicielem? To chociażby śruby imbusowe, śruby z łbem stożkowym, śruby z łbem kulistym, śruby pasowane, śruby z łbem kulistym podkładowym, czy śruby imbusowe z kołnierzem ząbkowanym itp. Wyboru zatem nie brakuje. Dzięki temu jest oczywiście łatwiej dopasować elementy złączne do danej pracy.

Porządna firma, sprzedająca taki asortyment, oferuje kilkadziesiąt innych opcji. Nie są one zaliczane do powyższych grup. To zaś między innymi śruby oczkowe, fundamentowe, motylkowe, wieńcowe, dwustronne, czy dociskowe itp.

Pełny asortyment znajdziesz na stalmut.pl/oferta/sruby/