Makijaż młodych mam, czyli jak zadbać o siebie po ciąży?

Ciąża to wspaniały okres w życiu każdej kobiety. Choć przechodzimy ją różnie, to jednak wszystkie jednogłośnie stwierdzamy, że stan ten jest niezwykłym momentem w naszym życiu, który mógłby trwać i trwać. Najpiękniejsze są te środkowe miesiące, kiedy mdłości już przechodzą, a ruchy maleństwa sprawiają, że coraz bardziej nie możemy się doczekać dnia porodu. Pod koniec ciąży jednak wszystko staje się uciążliwe, a nam brakuje siły i chęci na cokolwiek. Zwykle rezygnujemy również z nakładania makijażu i stan ten utrzymuje się jeszcze na jakiś czas po samym porodzie.

Po ciąży wszystko się zmienia… Dosłownie!

Po ciąży, kiedy już zaczynamy wkręcać się w tryby nowego stylu życia, powoli zaczynamy dostrzegać braki i potrzebę zadbania o siebie. Pierwsze miesiące macierzyństwa są dla wielu matek dość ciężkim okresem. Brak czasu dla siebie, niemalże całkowity brak snu, to wszystko odbija się również na naszym wyglądzie. Kiedy musimy wyjść z domu, okazuje się, że dotychczasowy makijaż raczej nie wiele zakrywa. Nadszedł czas na zmianę sposobu malowania i etap maskowania przede wszystkim cieni pod oczami.

Warto pamiętać, że okres macierzyństwa to nie tylko ciężkie chwile. Warto poprosić raz w miesiącu dziadków, by zostali z maleństwem, podczas gdy Wy udacie się na romantyczną kolację czy nawet na odprężający masaż. Wbrew pozorom masaż nie jest złym rozwiązaniem. Ba! Odważyłabym się rzec, że nawet najlepszym! Chwila relaksu wpłynie na Ciebie bardzo pozytywnie, odprężysz się i usuniesz z siebie zmęczenie oraz stres całego miesiąca. Poczytaj koniecznie o zabiegach w SPA i na co pomaga masaż, a przekonasz się, że jest to strzał w 10!

Swoją drogą, młoda mama również może wyglądać seksi. Wcale nie trzeba do tego godzinnych przygotowań czy miliona dolarów. Wystarczy raz czasem wyrwać się do kosmetyczki, zrobić manicure, może nawet makijaż w profesjonalnym salonie. Te najlepsze znajdziesz na https://www.moment.pl/makijaz/rzeszow. Taka odskocznia od szarej rzeczywistości będzie doskonałym sposobem na podładowanie baterii. A przecież szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci!

Codzienny makijaż dla młodej mamy – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcesz wykonać makijaż w domu, musisz wiedzieć, że po ciąży cera może płatać figle. Hormony buzują i wszystko powoli wraca do normy. Może to być widoczne na twarzy np. w postaci wyprysków. Warto więc zaopatrzyć się w dwa korektory, zielony i żółty. Ten pierwszy sprawdzi się do maskowania wyprysków, a żółty przyda się do zamaskowania cieni pod oczami, które niewątpliwie się pojawią po kilku nieprzespanych nocach. Co więcej, będziesz potrzebowała także rozświetlić zmęczoną cerę i dodać jej wigoru.

Doskonale sprawdzi się zatem podkład rozświetlający oraz róż do policzków. Nie zapominaj również o ustach. Młoda mama również może wyglądać sexi, a czerwień na ustach to najbardziej seksowny element całego makijażu!