Na co zwrócić uwagę, wybierając ścianki reklamowe?

Na co zwrócić uwagę, wybierając ścianki reklamowe?

Ścianki reklamowe są doskonałym narzędziem marketingowym, które wykorzystywane jest nie tylko przez duże firmy korporacyjne, ale również przez niewielkie przedsiębiorstwa. W dużej mierze to właśnie dzięki ściankom reklamowym, można w przystępny sposób zaprezentować swoją firmę na targach, konferencjach prasowych i różnorodnych eventach.

Skuteczna i niezawodna reklama dla każdej firmy

Ścianki reklamowe bez problemu można wykorzystać jako element dekoracyjny w swojej firmie. Do wyboru jest bardzo wiele typów ścianek reklamowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się mobilne ścianki promocyjne, które można szybko składać/rozkładać, transportować i swobodnie magazynować. Ich największym atutem jest to, że nie wymagają one dużych nakładów sił i czasu na rozstawianie.

Rozmiar ma znaczenie

Wybierając ścianki reklamowe w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Wymiar ścianek eventowych w dużym stopniu uzależniony jest głównie od tego, ile w rzeczywistości mamy wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Jak łatwo się domyślić zbyt duże konstrukcje nie będą prezentować się estetycznie na małych powierzchniach. Z drugiej strony zbyt mała ścianka może być niezauważalna na dużej hali targowej.

Większość firm oferuje ścianki reklamowe od 200 cm. Bardzo trudno jest określić maksymalną granicę wielkości. Ciekawą propozycją są ścianki pop up, dzięki którym można budować reklamę praktycznie bez końca. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak tradycyjne ścianki reklamowe o szerokości 600 cm.

Jakie są rodzaje ścianek reklamowych?

W branży reklamowej największym zainteresowaniem cieszą się ścinaki reklamowe proste i łukowe. Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Na małych stoiskach najlepiej sprawdzą się niezawodne ścianki proste, które posiadają stosunkowo niewielką głębokość. Jeżeli chodzi o ścianki łukowe, to pamiętać należy o tym, że ich głębokość rośnie automatycznie wraz z szerokością.

Łukowy kształt idealnie prezentuje się na szerszych konstrukcjach. Jeżeli chodzi o ścianki proste, to zazwyczaj służą one jako dodatkowa ściana i idealne tło do robienia zdjęć. Z praktycznego punktu widzenia można traktować je jako duży baner reklamowy.