Laser frakcyjny: najważniejsze informacje dotyczące zabiegu

Laser frakcyjny: najważniejsze informacje dotyczące zabiegu

Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego to dość często wybierane rozwiązanie w obecnych czasach. Warto poznać najważniejsze informacje dotyczące tego typu zabiegów.

Dla kogo laser frakcyjny?

Zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego może być wykonywany u osób dorosłych obu płci, niezależnie od ich wieku. Zabiegi najczęściej realizowane są u kobiet i mężczyzn, którzy borykają się na co dzień z problemami skórnymi. Są to w szczególności blizny, takie jak blizny potrądzikowe, pooperacyjne, a także pooparzeniowe. Laser frakcyjny doskonale działa na rozstępy oraz widoczne zmarszczki. Dlatego idealnie sprawdza się u osób dostrzegających pierwsze objawy starzenia się organizmu. Zastosowania lasera frakcyjnego obejmują także likwidowanie przebarwień, które powstały z różnych przyczyn.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem z użyciem lasera frakcyjnego powinno się w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim istotne jest unikanie promieniowania słonecznego co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Powinno się również zrezygnować ze spożywania niektórych witamin oraz suplementów diety. Wśród nich można wskazać na przykład preparaty z zawartością takich substancji jak witamina A i C oraz beta-karoten. Przyjmowane leki warto skonsultować z lekarzem przed zabiegiem. Natomiast na dobę przed zabiegiem nie jest zalecane picie alkoholu.

Jak o siebie dbać po zabiegu?

Po zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego również niezwykle istotne jest stosowanie się do zaleceń. Przez pierwsze dwadzieścia cztery godziny nie powinno się myć skóry poddawanej zabiegowi. Następnie zalecane jest korzystanie z delikatnych środków myjących oraz stosowanie kremów lub innych środków mających na celu zregenerowanie skóry. Istotne jest używanie kremów nawilżających, a także unikanie peelingów w każdej postaci. https://shar-pol.pl/zabieg/ to witryna internetowa, na której można dowiedzieć się nieco więcej na temat zabiegów realizowanych z zastosowaniem lasera frakcyjnego.