Do czego służy ręczna spawarka laserowa?

hgtech.com.pl - hgtech (6) .jpg
Closeup shot of scrap metal pieces including cable and wire ready to be shipped for recycling. Shallow dof with focus on centre.

Ręczna spawarka laserowa jest urządzeniem, które służy do precyzyjnego spawania. Proces ten, przy zastosowaniu tego urządzenia, jest bardzo łatwy, a powstałe spoiny są bardzo estetyczne i trwałe.

Jak zbudowana jest ręczna spawarka laserowa?

Ręczna spawarka laserowa składa się ze specjalnej głowicy, która ma ruchomy system wiązki spawającej. Zapewnia on niezwykłą i maksymalną precyzję wykonania. Zasilanie jednomodułowe, fibrowe sprawia, że do urządzenia dostaje się stała moc, która wpływa nie tylko na precyzję, ale także na wygodę spawania. Powstające spoiny są właściwie niewidoczne.

Zastosowanie ręcznej spawarki laserowej

Spawanie przy pomocy tego typu urządzenia sprawdza się na każdej powierzchni, także na bardzo delikatnej. Ręczna spawarka laserowa umożliwia szybkie oraz efektowne połączenie różnego rodzaju materiałów. Wykorzystuje się ją w różnych branżach, takich jak elektronika, lotnictwo, motoryzacja i astronautyka. Urządzenie to znajduje swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym i w wielu innych.

Rodzaje spawarek laserowych

Tradycyjne metody spawania zostają coraz częściej zastępowane laserowym. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów spawarek laserowych, które różnią się między sobą pod różnymi względami. Wybór tej właściwej uwarunkowany jest rodzajem materiału, na którym będzie pracować. Do łączenia dużych elementów, takich jak arkusze blach lub rury używa się maszyn większych, które posiadają stoły robocze. Ręczne spawarki doskonale sprawdzają się w dużych i małych halach przemysłowych.Spawarki laserowe różnią się mocą wyjściową, od której zależy przeznaczenie urządzenia, a także automatycznym podajnikiem drutu. Istotny w spawarkach laserowych jest także rodzaj systemu sterującego. systemy te są obsługiwane przez panele użytkowników, które mogą być dotykowe, intuicyjne. Parametry techniczne określają natomiast efektywność pracy spawarki laserowej w konkretnych warunkach. Spawarki laserowe mają również różne prędkości spawania.

Najistotniejsze przy wyborze spawarki laserowej jest to, do jakich elementów będzie używana.