Dlaczego warto pić czystek – 6 głównych powodów

Dlaczego warto pić czystek – 6 głównych powodów

Po zioła sięga się zawsze z jakiegoś konkretnego powodu. Każdy, kto tylko zdoła odkryć, jak wygląda czystek zastosowanie, od razu zorientuje się, dlaczego Kreteńczycy tak bardzo upodobali sobie picie przygotowanej z niego herbaty.

1. Odmładzające działanie

Wysoka wartość czystka wynika m.in. z kryjących się w nim licznych polifenoli, które są mocnymi antyoksydantami, zdolnymi do neutralizowania szkodliwego działania wolnych rodników. A to właśnie wolne rodniki odpowiadają w dużej mierze za przedwczesne starzenie się skóry. Ponadto herbata z czystka częściowo hamuje rozkład kolagenu.

2. Detoksykacja organizmu

Czystek lekarski pomoże w usuwaniu różnych toksyn, chemikaliów i innych szkodliwych substancji, które na bieżąco przedostają się do organizmu – z otoczenia, kosmetyków albo po prostu wraz z przyswajanymi pokarmami. Ma on zdolność do wiązania się z toksynami. Pomaga w naturalny sposób wydalić je z organizmu.

3. Oczyszczanie skóry

Dwie powyższe własności w naturalny sposób wiążą się z kolejną, która polega oczyszczaniu skóry od wewnątrz, a zarazem i od zewnątrz. W momencie, gdy organizm będzie w stanie na bieżąco pozbywać się toksyn czy szkodliwych mikroorganizmów, one nie będą w stanie doprowadzić do zanieczyszczenia skóry i wystąpienia na niej zaskórników, cyst lub zwykłych pryszczy.

4. Działanie antylergiczne

Bardzo ważne czystek zastosowanie tyczy się alergii. Pijąc regularnie herbatę z tego zioła, można doprowadzić do zahamowania wydzielania się histaminy, co z kolei uaktywnia ogólne działanie antyalergiczne, szczególnie dostrzegane w kontekście zdiagnozowanych alergii i uczuleń na kurz oraz pyłki.

5. Działanie przeciwzapalne

Wspomniane już, występujące w czystku lekarskim polifenole mają i działanie odmładzające, i działanie przeciwzapalne. Poprzez bieżące usuwanie stanów zapalnych można pozbyć się najróżniejszych przypadłości i schorzeń, nie tylko tych związanych z wyglądem skóry, ale także i takich jak ból gardła, katar czy nawet permanentne problemy z zatokami.

6. Poprawa odporności

Niemalże wszystkie czystek właściwości lecznicze potrafią przełożyć się na ogólną poprawę zdrowia. Zioło wzmacnia cały organizm i pozwala mu dużo lepiej funkcjonować. Dostrzeże to każdy, kto tylko zacznie regularnie je przyjmować, czyli przynajmniej raz dziennie, a najlepiej nawet kilka razy na dobę.