Czym są śruby pasowane

Gdy ostatnio rozmawialiście ze swoim znajomym, który jest fachowcem odnośnie śrub, to polecał Wam akcesoria pasowane? Czym konkretnie charakteryzują się tego typu elementy złączne? W jakich sytuacjach mogą być bez żadnego problemu użyte? Jeśli interesują Was najważniejsze fakty związane z tym tematem, to gorąco zapraszamy do poniższego artykułu.

Czym cechują się porządne śruby pasowane?

Chcecie kupić dobrej jakości śruby pasowane? W takim razie warto decydować się na akcesoria, które spełniają konkretne normy. W tym gronie są na przykład śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym. Dlaczego? Spełniają one normę ISO 7379, która została ustanowiona przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. W tej kategorii to zaś zdecydowanie najbardziej istotny podmiot na całym świecie. Dlaczego warto zdecydować się na elementy złączne spełniające normy? Są one odpowiednio wykonane. Jedynie z porządnych komponentów. Dodatkowo mamy tutaj zweryfikowane technologie itp. Opisywane dzisiaj śruby pasowane ISO 7379 mają metryczny rodzaj gwintu. Występują w klasie własności 12.9. Z czego są wykonywane? To na przykład stal węglowa. Dodatkowo stosuje się tutaj również stal nierdzewną A2 (INOX). Dlaczego o tym wspominamy? Akcesoria wykonane przy użyciu tego komponentu mają rozmaite właściwości. To między innymi odpowiednia odporność na korozję. Poza tym są również żarowytrzymałe. Mają elegancki wygląd. Dodatkowo są bardzo łatwe w aspekcie obróbki oraz utrzymania czystości. Nie można nie wspomnieć, że takie elementy posiadają korzystny stosunek w temacie wytrzymałości do wagi itp.

Śruby pasowane są naprawdę pod wieloma względami zabezpieczone przed korozją. Fachowcy nie tylko wykonują nierzadko elementy z tej kategorii ze stali nierdzewnej. Stosują również dodatkową powłokę. W tym celu wykorzystuje się zaś proces zwany oksydowaniem. Jest on zamiennie nazywany także czernieniem. Jaki występuje tutaj zakres? Zamierzacie zdecydować się na dobrej jakości śruby pasowane z tej kategorii? W takim razie warto pamiętać, że dla stali węglowej wynosi on M5-M16. Z kolei w aspekcie stali nierdzewnej A2 zakres jest w przedziale od M6 do M20. Warto przed zakupem sprawdzać te parametry.

Pełną ofertę śrub pasowanych znajdziesz na stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-pasowane-iso-7379-gniazdem-szesciokatnym/

Zastosowanie śrub pasowanych

Kiedy śruby pasowane ISO 7379 bardzo się przydają? Są to elementy często używane w takich miejscach, gdzie wymagana jest wyjątkowa dokładność pasowania. Chodzi nam o tak zwane ciasne pasowanie. Przede wszystkim używane są w rozmaitych maszynach. Chodzi tutaj głównie o osiągnięcie mniejszych luzów w trakcie pracy. To nie wszystko. Poza tym specjaliści stosują dobrej jakości śruby pasowane po to, żeby osiągnąć stabilne połączenie. Takie, które nie będzie się wyrabiać.

Dowiedz się więcej na normydin.pl