Miedź – ważny metal, na którym można zarobić

Miedź – ważny metal, na którym można zarobić

Miedź, obok żelaza i aluminium, jest jednym z najważniejszych metali wydobywanych na ziemi. Wydobywana jest w wielu krajach na całym świecie. Bardzo duże zasoby ma na przykład Polska. Czy na skupie miedzi można zarobić? Okazuje się, że tak, a Kraków – skup miedzi zlomex.pl jest właściwym adresem, pod który można udać się z miedzią na sprzedaż.

Najważniejsze zastosowania miedzi

Miedź jest materiałem o bardzo wielu zastosowaniach. Zdecydowanie najwięcej zużywa się jej do produkcji przewodów elektrycznych. Wiąże się to z niezwykle wysokim przewodnictwem elektrycznym tego metalu. Sporo z wydobywanej i przetwarzanej co roku miedzi jest przetwarzanej na dachy i element hydrauliki oraz instalacji ciepłowniczych.

Duże znaczenie ma również miedź używana do produkcji maszyn wykorzystywanych w przemyśle. Nie należy zapominać również o miedzi, której w stopach używa się powszechnie do bicia monet – zwłaszcza tych niskich nominałach.

Jak zarobić na sprzedaży miedzi?

Kraków – skup miedzi zlomex.pl jest jednym z bardziej znanych w regionie miejsc, w których sprzedać można miedź. Czy możliwe jest zarobienie na tym większej kwoty? Okazuje się, że jak najbardziej. Za kilogram miedzi można uzyskać od 25, do 30 złotych. Zależne jest to od jej jakości.

Oczywiście większe pieniądze można zarobić na miedzi tylko wtedy, kiedy sprzeda się jej dużo. Dla wielu osób dobrym biznesem jest przetwarzanie zużytych przewodów elektrycznych, w których, mimo przetarcia albo przepalenia izolacji, wciąż znajduje się pełnowartościowy metal.

Stopy miedzi – wartościowy materiał, na którym również można zarobić

Sprzedać można nie tylko czystą miedź, ale również jej stopy. Stosunkowo najtańszy, ale również dość pospolity jest mosiądz, na którym zarobić można do około 13 złotych na kilogramie.

Cena niektórych stopów jest taka sama albo bardzo podobna do ceny samej miedzi. Sporo zarobić można na sprzedaży miedzioniklu, kory składa się aż w 98% z miedzi i brązu. W tym ostatnim przypadku dokładna cena zależy od konkretnego typu materiału.