Na co pomaga nasturcja?

Na co pomaga nasturcja?

Nasturcja jadalna to świetna opcja dla miłośników medycyny niekonwencjonalnej. Wiadome jest, że nie zastąpi ona środków farmakologicznych, jednak może stanowić dopełnienie leczenia wielu uciążliwych dolegliwości. Roślina wspomaga układ immunologiczny, a tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu nieprzyjemnych schorzeń. Warto podkreślić, że stanowi ona źródło witamin, olejków eterycznych oraz soli mineralnych.

Nasturcja na grzyby i bakterie

Nasturcja właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne sprawiają, że jest to roślina pomocna podczas leczenia wielu rozmaitych chorób. Wspomaga ona eliminację stanów zapalnych. Wykazuje działanie wirusobójcze, więc jest niezastąpiona podczas przeziębienia, grypy i innych. Należy jednak pamiętać, że roślina nie działa doraźnie. Konieczne jest jej systematyczne spożywanie, gdyż tylko wtedy można uzyskać pożądane rezultaty.

Nasturcja jadalna może być spożywana pod wieloma różnymi postaciami. Wiele osób wykorzystuje ją w kuchni, ponieważ roślina stanowi świetny dodatek do dań warzywnych, mięsnych, a nawet deserów. W sieci można znaleźć mnóstwo inspiracji kulinarnych, które ułatwiają stworzenie ciekawego menu.

Nasturcja na zmiany skórne

Nasturcja właściwości przeciwzapalne sprawiają, że jest to roślina polecana w przypadku zmian skórnych. Nie tylko wspiera eliminację uciążliwych niedoskonałości, ale również redukuje obrzęki oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się blizn.

Nasturcja może być stosowana na ropiejące i sączące się rany. Od pokoleń znajduje zastosowanie podczas leczenia opryszczki, liszajów, wrzodów i innych dolegliwości dermatologicznych. Wyciąg z rośliny aplikowany jest od zewnątrz.

Nasturcja na zaparcia

Zaparcia mogą znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie, a nawet spowodować wzrost masy ciała. Nasturcja jadalna przyspiesza metabolizm, dzięki czemu możliwe jest pozbycie się z organizmu resztek pokarmowych oraz toksyn. Roślina jest naturalnym, a jednocześnie skutecznym środkiem przeczyszczającym.

Nasturcja jadalna nie stanowi zagrożenia dla flory bakteryjnej. Ważne jest, aby nie przesadzać z jej ilością. Niewielki dodatek rośliny wspomaga pracę układu pokarmowego, jednak pierwsze pozytywne rezultaty można zaobserwować dopiero po pewnym czasie.