Profesjonalne płyny dezynfekujące

Profesjonalne płyny dezynfekujące

Każdy chce uniknąć zakażenia groźnymi drobnoustrojami, dlatego odpowiednia higiena jest priorytetem, szczególnie w miejscach, gdzie w jednym miejscu przybywa wiele osób – tam nie wystarczy tylko woda i mydło – potrzebne są także specjalne płyny dezynfekujące.

Płyny do dezynfekcji – jak działają

Działanie płynów do dezynfekcji jest skuteczniejsze od innych tego rodzaju środków, ponieważ zawierają one składniki aktywne o działaniu bakteriobójczym, wirusobójczym oraz grzybobójczym. Swój skład opierają przede wszystkim na alkoholu lub innych substancjach aktywnych, które wykazują wysokie działanie odkażające.

Celem płynów dezynfekujących jest więc skuteczne odkażenie różnego rodzaju powierzchni – w zależności od rodzaju mogą służyć do dezynfekcji łazienek, korytarzy, toalet, a także ciała, np. rąk – wystarczy wybrać preparat, który odpowiada naszym potrzebom.

Zastosowanie płynów dezynfekujących

Płyny dezynfekujące mają bardzo szerokie zastosowanie – stosuje je każdy, kto chce swoje najbliższe otoczenie uczynić czystym i bezpiecznym dla siebie oraz swoich najbliższych, a także klientów. Dlatego powszechnie używa się ich w ogólnie dostępnych instytucjach i lokalach, takich jak sklepy, restauracje, biura czy hotele.

Profesjonalne środki dezynfekujące z powodzeniem stosują także właściciele salonów kosmetycznych, fryzjerskich, a także przychodnie i lekarze w swoich gabinetach – zależnie od rodzaju można nie tylko zmywać nimi duże powierzchnie, ale również dezynfekować na przykład blaty robocze czy akcesoria i narzędzia.

Płyny do dezynfekcji do stosowania w warunkach domowych

Płyny dezynfekujące można także bez obaw stosować w warunkach domowych i na przykład używać ich do zmywania dużych powierzchni takich jak podłogi w korytarzach czy łazienkach – należy stosować je zawsze zgodnie z zaleceniami producenta.

Środki do dezynfekcji dostępne są w różnych pojemnościach, dzięki czemu łatwo dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Oprócz opakowań o dużych pojemnościach dostępne są także mniejsze, które sprawdzą się na prywatny użytek.