Wiarygodność e-sklepu a opinie kupujących w sieci

A lot of people figures and comment clouds above their heads. The process of discussion and commenting, the search for fresh ideas and optimal solutions. Best thought, good idea, positive feedback.

By mieć pewność, że dokonujesz bezpiecznej transakcji przez internet, koniecznie sprawdź wcześniej opinie kupujących.

Sprawdź działalność firmy

Stworzenie strony internetowej ze sklepem nie jest trudną sprawą. Może to zrobić każdy, dlatego zdecydowanie warto weryfikować podmioty, którym powierza się swoje pieniądze. Aby to zrobić, możesz przede wszystkim sprawdzić dane firmy. Znajdź na stronie zakładkę o firmie/o nas/kontakt. Powinny znajdować się tutaj: pełna nazwa, adres siedziby, a także NIP i KRS. Te ostatnie numery, zweryfikujesz na stronach CEIGD i Krajowego Rejestru Sądownictwa. Dowiesz się w ten sposób, czy dana firma w istocie figuruje jako zarejestrowania, oraz czy podlega rozliczeniom z Urzędem Skarbowym. Jeśli na tym etapie pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, zrezygnuj z zakupów.

Przeczytaj opinie kupujących o danym sklepie

Świetnym źródłem informacji o sprzedawcy jest opinia kupujących, którzy już dokonali u niego zakupów. Bardzo szybko dowiesz się, czy jego towary są zgodne z opisem, wysyłka sprawna, a także jak przebiega dialog między klientem a firmą. Niezwykle istotne mogą się okazać wszelkie uwagi dotyczące kontaktu oraz tego, jak wygląda procedura reklamacyjna/zwrotów w rzeczywistości.

W poszukiwaniu opinii o sklepie polecamy zajrzeć na stronę GoWork https://www.gowork.pl. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę sklepu, by otrzymać wyniki. Duża liczba osób komentujących na tym portalu pozwoli Ci uzyskać jak najbardziej rzetelny obraz o firmie. Dobrze jest zwrócić na to uwagę podczas weryfikacji sklepu. Kilka bardzo pozytywnych opinii jest czasem mniej wartych, niż kilkadziesiąt, wśród których pojawiła się jakaś mniej pochlebna. Jeżeli któryś z zarzutów niezadowolonych klientów regularnie się powtarza, zwykle można to potraktować jako stały problem danej marki i zadecydować o podjęciu ryzyka lub poszukać innego sklepu.

W swoich rozważaniach koniecznie bierz pod uwagę opinie dotyczące kontaktu ze sprzedającym. Jeżeli wielu użytkowników zaznacza, że trudno jest się porozumieć z obsługą sklepu, że w przypadku problemów z zamówionym towarem przestają odbierać telefony, nie odpisują na maile, można przypuszczać, że gdy cokolwiek pójdzie nie tak, staniesz na drodze czasochłonnej walki o swoje. Jeżeli zaś konsumenci piszą o miłym kontakcie i sprawnym reagowaniu na wszelkie zawiadomienia, jest to znak, że zakupy u takiego sprzedawcy są bezpieczne.

Co jeszcze musisz wiedzieć, zanim zrobisz zakupy przez internet?

Zanim klikniesz kup, poznaj możliwe sposoby płatności i zapoznaj się z regulaminem sprzedawcy. Szczególnie ważna jest polityka zwrotów oraz procedura reklamacyjna. Dowiedz się, czy dany produkt podlega zwrotom, do kiedy jest on możliwy, czy wiąże się z dodatkowymi kosztami dostawy, a także jak długo będziesz czekać na pieniądze.

Koniecznie szczegółowo przeczytaj opis produktu, który Cię interesuje. Nie wystarczy rzut oka na zdjęcie. Czasem sprzedawcy używają tych samych fotografii producenta, choć ich oferty nieco różnią się od siebie. Sprawdź, ile czasu sprzedawca potrzebuje na przygotowanie towaru do wysyłki i czy posiada go stanie magazynu.

Zanim dokonasz zakupu przez internet, polecamy dobrze sprawdzić sklep, poznać opinie kupujących oraz dokładnie zapoznać się z regulaminem i opisem produktu. Dzięki takim drobiazgom zwiększasz prawdopodobieństwo, że będą to udane zakupy.