Dobry program do fakturowania – czyli jaki? Jakie funkcje wziąć pod uwagę?

Dobry program do fakturowania – czyli jaki? Jakie funkcje wziąć pod uwagę?

W ostatnich latach na rynku pojawiło się sporo nowych programów ułatwiających fakturowanie czy prowadzenie księgowości. Jest to znacznie ułatwienie dla większości przedsiębiorców, które pozwala nie tylko usprawnić formalności niezbędne podczas prowadzenia biznesu, ale także obniża koszty.

Ile kosztuje program do wystawiania faktur?

Dostępnych jest wiele różnych programów do fakturowania, z czego każdy z nich oferuje inne pakiety. Każda firma prowadzi inną działalność i rozlicza się na różnych zasadach. Cena programu i konkretnego pakietu jest zależna właśnie od tych czynników.

Dostępne są darmowe programy, które mają bardzo ograniczoną funkcjonalność. Najlepiej zdecydować się na płatną wersję, w której można wystawiać większą ilość dokumentów i wykonywać również inne czynności. Ceny podstawowych pakietów zaczynają się nawet od 10 złotych miesięcznie i rosną wraz z ilością funkcji.

Co można robić w programie do wystawiania faktur?

Jak sama nazwa wskazuje, taki program pozwala wystawiać faktury, ale nie tylko. Do wyboru są także inne dokumenty. Jest możliwość weryfikowania kontrahentów i grupowanie ich. Program umożliwia wysyłanie faktur zbiorczych i wystawianie ich w różnych językach.

W wielu przypadkach można konsultować się także z księgową online, jeśli istnieje taka konieczność. Programy dają możliwość pobierania danych z GUS, wysyłania dokumentów do urzędu skarbowego lub do ZUS-u, a także generowanie JPK, czy rozliczanie VAT.

Jaki program do fakturowania wybrać?

Wybór programu do wystawiania faktur powinien być przemyślany. Można skonsultować wybór z księgową lub poczytać opinie o danej firmie. Z racji tego, że w większości przypadków jest opcja darmowego testowania, to można sprawdzić, czy program się sprawdza w danej firmie.

Program do fakturowania powinien mieć czytelny interfejs. Najważniejsza jest ochrona danych, a więc należy wybrać sprawdzony program, który gwarantuje bezpieczeństwo. Dzięki programowi można sprawić, że prowadzenie firmy stanie się dużo przyjemniejsze.