Łzy – skład zespołu muzycznego, który oczarował Polskę

koncert-79.jpg

Zespół Łzy to jedno z największych nazwisk na polskiej scenie muzycznej. Od momentu powstania w 1996 roku do dziś, grupa konsekwentnie dostarcza hit za hitem, zdobywając serca słuchaczy w całym kraju. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, kto tworzy ten zespół? Poznaj skład zespołu muzycznego Łzy, który na przestrzeni lat zmieniał się, ale zawsze pozostawał wierny swojemu unikalnemu brzmieniu.

Początki zespołu

Zespół Łzy powstał w 1996 roku w Pszowie. Założycielami byli Adam Konkol, Dawid Krzykała oraz Paweł Krawczyk, którzy do dziś pozostają w składzie zespołu. W tamtym okresie mieli oni wyraźne zainteresowanie muzyką rockową i popową, co znalazło odbicie w ich wczesnych utworach.

Skład zespołu

W skład zespołu Łzy wchodzą obecnie cztery osoby. Są to: Adam Konkol (wokal), Dawid Krzykała (gitara basowa), Paweł Krawczyk (gitara) oraz Marcin „Goście” Gościejewski (perkusja).

Adam Konkol jest nie tylko wokalistą, ale także autorem tekstów i kompozytorem większości utworów zespołu. Jego charakterystyczny, emocjonalny wokal jest jednym z wyróżników zespołu na tle innych polskich grup muzycznych.

Dawid Krzykała i Paweł Krawczyk, oprócz gry na gitarach, również mają na swoim koncie wiele kompozycji dla zespołu. Wspólnie z Adamem tworzą trzon zespołu, który jest niezmienny od początku istnienia grupy.

Marcin „Goście” Gościejewski dołączył do zespołu w 2005 roku, zastępując dotychczasowego perkusistę, Marcina Kołaczkowskiego. Jego dynamiczna gra na perkusji przyczyniła się do ewolucji brzmienia zespołu, dodając mu więcej energii.

Zmiany w składzie

Chociaż trzon zespołu pozostał nienaruszony od początku, Łzy przeszły kilka zmian w składzie na przestrzeni lat. W 2005 roku, po odejściu Marcina Kołaczkowskiego, do zespołu dołączył wspomniany już Marcin „Goście” Gościejewski. W 2012 roku zespół opuściła Ania Wyszkoni, której miejsce zajęła Agnieszka Włodarczyk. W 2015 roku z zespołu odeszła również Agnieszka, a jej miejsce zajął Adam Konkol, który do tej pory był jednym z wokalistów grupy.

Obecny skład

Obecnie skład zespołu Łzy to Adam Konkol (wokal), Dawid Krzykała (gitara basowa), Paweł Krawczyk (gitara) oraz Marcin „Goście” Gościejewski (perkusja). Każdy z nich wnosi do zespołu unikalne umiejętności i talent, tworząc razem niepowtarzalne brzmienie, które uwielbiają fani na całym świecie.

Podsumowanie

Skład zespołu muzycznego Łzy to grupa utalentowanych muzyków, którzy na przestrzeni lat stworzyli wiele niezapomnianych przebojów. Mimo zmian w składzie, zespół zawsze pozostawał wierny swojemu stylowi, dostarczając swoim fanom muzyki pełnej emocji i autentyczności.

Poczytaj również o skład zespołu muzycznego ŁZY właśnie tutaj.