Praga na weekend – co warto zobaczyć

Praga to urokliwe miasto, które przyciąga wielu turystów. Możesz się tam wybrać o każdej porze roku, bo jest wiele miejsc do zobaczenia i zwiedzenia. Miasto ma wiele do zaoferowania, dlatego tuż przed wyjazdem, koniecznie zaplanuj swoją podróż. Co warto zobaczyć w ciągu dwóch lub trzech dni?

Plac Wacława, Rynek Staromiejski i Most Karola

Jeśli wybierasz się po raz pierwszy do Pragi, rozpocznij zwiedzanie od Placu Wacława. Co to takiego? Tak naprawdę to deptak, na którym znajdują się markowe sklepy oraz bardziej komercyjne i lokalne restauracje. Na samym końcu znajduje się gmach Muzeum Narodowego, które robi wrażenie. Około dziesięć minut drogi od Placu Wacława znajduje się Rynek Staromiejski. To główny plac w Pradze, który żyje zarówno w dzień, jak i w nocy. Tutaj też znajdują się główne atrakcyjne punkty dla turystów, czyli kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, kościół św. Mikołaja, a także Stary Ratusz z wyjątkowym zegarem astronomicznym. Możesz też skorzystać z wizyty na wieży widokowej, aby podziwiać widok miasta z najwyższej kondygnacji ratusza. Z Rynku Staromiejskiego warto przejść się pieszo około dziesięciu minut do Mostu Karola. Cała trasa jest bardzo prosta, na pewno rozpoznasz ją po ilości turystów. Warto także zaopatrzyć się w mapę centrum miasta, którą dostaniesz np. podróżując metrem. Most Karola jest najstarszym praskim mostem, a rozpoczęcie jej budowy miało miejsce już w XIV wieku. Wzdłuż mostu znajdują się piękne rzeźby.

W okolicach Rynku Staromiejskiego i Mostu Karola znajduje się także wiele atrakcji. Wszystko zależy od tego, co chcesz robić i ile czasu na to przeznaczyć. Wśród interesujących miejsc jest dawna dzielnica żydowska, Muzeum Figur Woskowych lub wejście na Staromiejską Wieżę Mostową, gdzie warto zobaczyć centrum Pragi z innej perspektywy. Pamiętaj, że pożyczki pozabankowe mogą pomóc Tobie finansowo w organizacji wyjazdu.

Dawna dzielnica królewska, czyli Hradczany

Jeden dzień warto poświęcić na zwiedzanie wzgórza Pragi, gdzie znajdują się Hradczany. To miejsce jest pełne stromych uliczek oraz zabytków takich jak Złota Uliczka lub katedra św. Wita. Głównym punktem dawnej dzielnicy królewskiej jest oczywiście Zamek Królewski. Widok ze wzgórza zapiera dech w piersiach, dlatego naprawdę warto się tam wybrać.

Jeśli starczy Ci czasu, możesz także wjechać kolejką linowo-terenową na wzgórze Petrin. Tutaj znajduje się imponująca wieża widokowa, która wyglądem przypomina Eiffela. Wjazd kolejką, spacer po wzgórzu oraz powrót zajmie około dwóch-trzech godzin. Podróż do Pragi nie może obyć się także bez wizyty w czeskiej restauracji, gdzie warto skosztować klasyczne knedle oraz lokalne piwo.

Podczas organizacji weź pod uwagę pożyczki pozabankowe. To sposób na dodatkową gotówkę na wyjazd, która może okazać się dobrym uzupełnieniem oszczędności. Pożyczki pozabankowe są bezpieczne, ale musisz pamiętać o terminowej spłacie.

Dla miłośników historii

Kolejnym wzgórzem, które warto zobaczyć jest Wyszehrad. Tutaj dowiesz się więcej na temat powstania Czech, a także zobaczysz katedrę św. Piotra i Pawła. Tuż obok niego znajduje się cmentarz z historycznymi postaciami dla tego kraju. Atutem tego miejsca jest oczywiście piękny widok miasta. Jeśli interesujesz się sztuką, możesz odwiedzić także Muzeum Kampa lub wcześniej wspomniane Muzeum Narodowe.