Domowe sposoby na łamliwe paznokcie

Uroda to dla każdej kobiety niezwykle ważna kwestia a najważniejszą naszą wizytówką są dłonie i paznokcie, o które należy dbać w odpowiedni sposób. Niestety wiele kobiet zmaga się z problemem łamliwych paznokci, z którym można jednak walczyć, sięgając po sprawdzone domowe sposoby. Jakie? Aby się o tym przekonać, warto przeczytać poniższy wpis.

Jakie są przyczyny łamliwych paznokci?

Łamliwe paznokcie to problem, który najczęściej związany jest z nieodpowiednią dietą, ponieważ niedobór określonych witamin i minerałów doprowadza do tego, iż paznokcie stają się słabe i zaczynają się łamać. Inną przyczyną może być również stosowanie zmywaczy do paznokci, które w swoim składzie zawierają aceton, zbyt długie moczenie dłoni w wodzie, a także narażanie swoich paznokci na niekorzystne działanie detergentów. Jeśli paznokcie zaczynają się łamać, to należy wziąć sprawy w swoje ręce, sięgając w tym celu po sprawdzone domowe medykamenty.

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy znany jest przede wszystkim z tego, iż pomaga wzmocnić rzęsy, a także pobudzić ich wzrost, jednak oddziałuje również bardzo korzystnie na nasze paznokcie. Dzięki swoim właściwościom olejek rycynowy sprawia, że paznokcie stają się twarde jak skała, dlatego też warto zadbać o to, aby dwa razy dziennie aplikować na płytkę paznokciową wspomniany olejek, a już po kilku tygodniach powinna nastąpić widoczna zmiana.

Oliwa z oliwek

Produkowana z oliwek oliwa to świetne źródło witaminy E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych z grypy omega, które wpływają korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również na nasz wygląd zewnętrzny. Po oliwę z oliwek warto sięgnąć w sytuacji, gdy paznokcie zaczynają się łamać, przygotowując z niej kąpiel z dodatkiem świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Taka kąpiel jest niezwykle łatwa w przygotowaniu, ponieważ odrobinę oliwy należy podgrzać, dodając do niej wspomniany sok z cytryny i wkładając do niej dłonie na około 8-10 minut. Po upływie tego czasu dłonie należy bardzo dokładnie oczyścić z pozostałości oliwy, osuszyć i zaaplikować na nie odżywczy krem do rąk.

Siemię lniane

Siemię lniane stosowane jest przede wszystkim przy problemach trawiennych, jednak produkt ten można również wykorzystać do walki z łamliwymi paznokciami. Co jednak należy zrobić, aby wzmocnić swoją płytkę paznokciową? Dwie łyżki siemienia lnianego należy zalać 1/2 litra gorącej wody, odstawiając tak przygotowaną mieszankę na około 6-7 minut do zaparzenia. Po upływie wyznaczonego czasu płyn należy przecedzić, mocząc w nim przez około 20 minut dłonie. Kurację warto powtarzać przynajmniej raz w tygodniu, ciesząc się po krótkim czasie nie tylko mocnymi paznokciami, ale również zregenerowaną i dogłębnie odżywioną skórą dłoni.