Suplementy diety na skórę, włosy i paznokcie czyli kiedy warto sięgać po nutrikosmetyki?

Piękne włosy, skóra i paznokcie to marzenie niejednej kobiety, jednak wklepując nawet najdroższe kosmetyki, z pewnością nie osiągnie się zamierzonego efektu. Jeśli organizm pozbawiony jest niezbędnych witamin i minerałów, to niestety niedobór ten odbije się bardzo niekorzystnie nie tylko na zdrowiu, ale również na wyglądzie wewnętrznym. Wypadające włosy, łamiące się paznokcie oraz pomarszczona i przesuszona skóra to pierwsze oznaki tego, iż w organizmie znajduje się zbyt mało niezbędnych składników odżywczych. Z tego też względu warto do codziennej diety włączyć nutrikosmetyki (zwłaszcza zimą, gdy nie można liczyć na pełne witamin i minerałów warzywa i owoce), które zawierają wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Jakie jednak składniki znajdują się w nutrikosmetykach i kiedy warto sięgać po te suplementy diety?

Skład nutrikosmetyków

Obecnie w aptekach można bez problemu zakupić nutrikosmetyki przeznaczone do walki z konkretnym problemem, przez co poszczególne produkty różnią się między sobą składem, na co należy zwrócić bacznie uwagę, dokonując zakupu takiego produktu. Jeśli chodzi o większość nutrikosmetyków to w ich składzie standardowo można znaleźć głównie witaminy A, C, E oraz te z grupy B, które poprawiają kondycję skóry, pomagają redukować stany zapalne i podrażnienia, a także regulują proces rogowacenia naskórka. Oprócz witamin nutrikosmetyki zawierają spore ilości mikroelementów, jednak ich dobór uzależniony jest od konkretnego problemu. W przypadku wypadających włosów do suplementów dodawana jest biotyna, krzem, a także wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy. Jeśli natomiast dana osoba ma problemy z cerą powinna sięgnąć po nutrikosmetyki zawierające cynk, kolagen oraz koenzym Q10.

Kiedy warto sięgać po nutrikosmetyki?

Po suplementy diety warto sięgać przede wszystkim wtedy, kiedy stan cery, włosów i paznokci ulegnie znacznemu pogorszeniu, co objawia się zazwyczaj zmęczeniem, wypadaniem włosów, łamaniem się paznokci, a także szarą i przesuszoną skórą. Niedobór witamin i minerałów jest bardzo niebezpieczny, ponieważ wpływa niekorzystnie nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również na zdrowie. Z tego też względu warto sięgnąć po nutrikosmetyki, które zawierają w swoim składzie wszystkie niezbędne substancje oddziałujące korzystnie na organizm. Oczywiście produkty te nie zastąpią zdrowej i zbilansowanej diety, jednak zimą z pewnością okażą się bardzo pomocne, ponieważ w okresie tym nie ma co liczyć na świeże i pełne wartości odżywczych warzywa i owoce. Rozważając zakup nutrikosmetyków warto wcześniej skonsultować się z lekarzem, który najlepiej oceni, jakich witamin i minerałów brakuje organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Nasza uroda z pewnością ulegnie znacznej poprawie, jeśli włączymy do swojej diety nutrikosmetyki.