Jakie mydło bakteriobójcze wybrać?

Jakie mydło bakteriobójcze wybrać?

Mydło bakteriobójcze w płynie zawiera substancje, które nie tylko spłukują zanieczyszczenia, ale również likwidują napotkane po drodze mikroorganizmy, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Trzeba jednak uważać, ponieważ używanie tego rodzaju mydła ma też swoje złe strony.

Wybór mydła bakteriobójczego

Warto się poważnie zastanowić nad wymianą zwykłego mydła toaletowego na lepszej jakości mydło antybakteryjne. Nawracające zakażenia bakteriami lub infekcje grzybicze mogą być głównym powodem tej decyzji. Można śmiało powiedzieć, że w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów mydeł bakteriobójczych. Wybór jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. Główną substancją czynną produktu jest triklosan, który może niestety wywoływać nieprzyjemne reakcje alergiczne.

Rodzaje mydeł

Mydło w płynie jest przeznaczone do dozowników ręcznych oraz automatycznych. Największą zaletą jest oczywiście łatwość spieniania oraz wygoda użytkowania. Należy mieć na uwadze, że mydło w płynie może nie być wydajne, jeśli nie będziesz umiejętnie z niego korzystać. Bardzo ciekawym wyborem wydają się także antybakteryjne mydła w piance. Chodzi tu nie tylko o wygodę użytkowania, ale również wydajność. Mydła w piance nie spłukują się tak łatwo, jak mydło w płynie i są bardziej skondensowane na skórze dłoni. W sprzedaży można znaleźć dozowniki mydła, które obsługują wymienne wkłady.

Właściwa higiena

Ciekawym wyborem są także modele z zasobnikiem do uzupełniania mydłem z większych opakowań. W takiej sytuacji zdecydowanie zaleca się wkłady mydła, ponieważ wtedy można zachować większą higienę. Przede wszystkim nie można ich rozcieńczyć lub skazić, ponieważ są szczelnie zamknięte. Regularne czyszczenie wnętrza dozownika i systemu dozującego jest konieczne dla uzyskiwania oczekiwanej skuteczności mydła bakteriobójczego. Jeśli chodzi o dozowniki na wkłady z mydłem, to produkt jest zamknięty we wkładzie wymiennym, więc nie ma fizycznego kontaktu ze ściankami urządzenia. Zdecydowanie szybsza i łatwiejsza jest w takiej sytuacji obsługa i konserwacja dozownika. Mydło bakteriobójcze w płynie można często spotkać na stacjach benzynowych.