Jak przygotować się do wakacji nad morzem z dziećmi?

Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by na wakacje nad morzem wybrać się nawet z najmłodszymi dziećmi. Przygotowane są do tego nie tylko hotele, ale także kwatery prywatne i lokale gastronomiczne. Do takiego wyjazdu trzeba się jednak odpowiednio przygotować.

Jak dobrze zorganizować wyjazd nad morze?

Przygotowania trzeba rozpocząć już wiosną od zarezerwowania noclegów w wybranym kurorcie. W lipcu i sierpniu trudno będzie o znalezienie wolnych pokojów. Na kilka dni przed planowanym wyjazdem należy rozpocząć przygotowywanie rzeczy do spakowania.

W tym momencie wielu rodziców zastanawia się, co zabrać nad morze z dziećmi. Najlepiej jest zacząć od sporządzenia listy. Dzięki temu o niczym nie zapomnimy i nie zabierzemy wielu niepotrzebnych rzeczy.

Co zabrać nad morze z dziećmi?

Oczywiście wiele zależy od wieku dziecka, ale zawsze należy zacząć od skompletowania garderoby. Mimo śledzenia prognoz pogodowych trzeba być przygotowanym na różne jej warianty.

Uzupełnieniem ubrań musi być nakrycie głowy oraz obuwie na plażę i do wody oraz oczywiście ręcznik do plażowania i drugi do wycierania po kąpieli.

A co poza odzieżą?

Koniecznie trzeba zabrać kosmetyki chroniące skórę przed działaniem promieni UV, olejek lub krem muszą posiadać wysoki filtr. Warto zabrać także krem nawilżający, ponieważ słona woda wysusza skórę.

Nie wolno zapomnieć także o zabawkach dla dziecka. Podstawą jest zestaw do zabaw w piasku, czyli wiaderko, łopatka oraz foremki. To ulubiona zabawa dzieci na plaży, nieależnie od wieku.

Dzieci także chętnie spędzają czas w morzu i nie przeszkadza im zimna woda w Bałtyku. Najlepiej wybrać różnego rodzaju dmuchane akcesoria, które zapewnią dziecku bezpieczny pobyt w wodzie.

Wybierając się nad morze z dziećmi, trzeba pamiętać, że będzie to okres intensywnej opieki nad nimi. Można zapomnieć o wylegiwaniu się na leżaku, dzieci muszą być pod stałym nadzorem dorosłych. Wystarczy chwila nieuwagi, by dziecko oddaliło się i zgubiło drogę powrotną. Odnalezienie zaginionego dziecka może ułatwić lokalizator.