Jak zaaranżować nowoczesny i funkcjonalny taras?

Elementy obecne na tarasie nadają się do natychmiastowej wymiany? Wszystko dlatego, że są już stosunkowo stare i nie mają nic wspólnego z aktualną modą? Chcecie od nowa zaaranżować taras? Jakie kwestie należy tutaj poruszyć? Czy lepiej zdecydować się na markizy czy pergole, aby zadaszyć tę lokalizację?

O czym pomyśleć w pierwszej kolejności?

Na samym początku dobrze byłoby stworzyć projekt nowego tarasu. Musicie zastanowić się na czym Wam najbardziej zależy. Co chcecie zostawić, a co zmienić w porównaniu z obecną konfiguracją? Projekt pozwoli Wam realizować działania zgodnie z określoną kolejnością. Na pewno dobrze byłoby wymienić meble na nowe. Na jakie akcesoria postawić? Dużo osób decyduje się na meble rattanowe. Mają one po swojej stronie rozmaite zalety. Między innymi nie brakuje im walorów estetycznych. Są także wygodne i komfortowe, co w takim miejscu ma szczególne znaczenie. Na jakie konkretnie elementy się zdecydować? Możecie wybrać podstawowe wyposażenie lub nabyć także coś dodatkowego. Dużo tutaj zależy od powierzchni konkretnego tarasu, Waszych indywidualnych preferencji oraz możliwości finansowych. Wybierajcie takie meble, które będą też pasowały pod względem wykonania oraz kolorystycznym do całej aranżacji. Tak, aby wszystko było po prostu ze sobą spójne.

Markizy czy pergole na taras?

Bierzecie sobie do serca wskazówki znalezione w różnych artykułach? Chodzi o to, że chcielibyście także odpowiednio zadaszyć tę powierzchnię, aby zagwarantować sobie na przykład ochronę przed zbyt dużą ilością słońca? Co zrobić w takiej sytuacji? Niektórzy stosują zwykłe parasole, ale nie jest to rozwiązanie optymalne. Najlepiej zdecydować się na markizy przeciwsłoneczne lub pergole tarasowe. Czym różnią się tego typu akcesoria? Między innymi konstrukcją. W końcu pergole są wyposażone w prowadnice boczne, a także przednie podpory. Na skutek tego konstrukcja tych elementów jest bardziej solidna, a także wytrzymała. Pergole mogą być stosowane nie tylko latem, ale generalnie przez cały rok kalendarzowy. Inaczej jest na przykład w przypadku markiz bez kasety, które powinny zostać zdemontowane po zakończeniu sezonu. Co jeszcze jest ważne? Druga strona medalu jest taka, że markizy bez kasety to bardziej atrakcyjne warunki finansowe. Warto zatem wziąć wszystkie za i przeciw w tym temacie. Możecie decydować samodzielnie lub poprosić o pomoc specjalistów. Są na rynku fachowcy, którzy nie tylko sprzedają takie akcesoria, ale potem również je montują na życzenie Klientów.

Artykuł powstał przy współpracy ekspertów z firmy SURMA – https://www.systemysurma.pl/taras-aranzacje/