Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs – poznaj szczegóły!

Długie rzęsy i zalotne spojrzenie, to marzenie każdej kobiety. Kiedy natura nie obdarza pięknym spojrzeniem, można skorzystać z dobrodziejstw kosmetologii, czyli przedłużania rzęs. W dobie tak prężnie rozwiniętej technologii nie sposób wykorzystać jej do podboju świata kosmetyki. Tak powstały różne rodzaje sztucznych rzęs oraz metod przedłużania. Sprawdźmy, jakie są najpopularniejsze metody i poznajmy szczegóły zabiegu.

Zalotne rzęsy z naturalnym efektem

Dla wielu kobiet niezwykle ważnym elementem jest uzyskanie naturalnego efektu. Nie da się ukryć, że przedłużanie rzęs to zabieg wymagający doczepienia sztucznych włosków do naturalnych rzęs. Zabiegi te dla niewtajemniczonych mogą kojarzyć się ze sztucznymi efektami, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Tymczasem profesjonalnie wykonane przedłużanie rzęs w wykwalifikowanym salonie, to gwarancja naturalnego efektu!

Aby taki uzyskać, należy skrupulatnie prześledzić oferty salonów oraz ich opinie. Niezwykle ważne jest tutaj doświadczenie kosmetyczki wykonującej zabieg. Dobrym lokalizatorem sprawdzonych salonów w Warszawie będzie serwis https://www.moment.pl/rzesy/warszawa, w którym znajdziemy nie tylko wszystkie salony w swojej okolicy, ale także przeczytamy rzetelne opinie od dotychczasowych klientek. W przypadku przedłużania rzęs, lepiej najpierw stracić trochę czasu na analizę salonów, niż później stracić rzęsy przez nieprofesjonalne wykonanie! W przypadku przedłużania rzęs podchodzimy w zgodzie z przysłowiem „lepiej dmuchać na zimne”. W końcu w grę wchodzi nasz wygląd!

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Jeśli chcesz uzyskać długie i zalotne rzęsy bez tuszowania, zajrzyj także do innego poradnika http://gratia.pl/dlugie-i-zalotne-rzesy-bez-tuszowania-tak-to-mozliwe-poznaj-metody-na-przedluzanie-i-zageszczanie-rzes/, który doskonale opisuje sposób przedłużania oraz zagęszczania rzęs. W przypadku samego przedłużania, w grę wchodzi głównie metoda 1:1, która polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy, do jednej naturalnej. W ten sposób uzyskujemy efekt maksymalnego wydłużenia rzęs, który wygląda w pełni naturalnie.

Odpowiednio dobrane sztuczne włoski oraz analiza stanu zdrowia naturalnych rzęs i dobór długości rzęs sztucznych pozwala uzyskać w naturalny efekt. Rzęsy staną się wydłużone, ciemnieje (w zasadzie odcień sztucznych rzęs można swobodnie dobierać) i nie będą wymagały dodatkowego tuszowania.

Dla osób, które szukają bardziej spektakularnych efektów, dostępne są również inne metody:

  • 2D,
  • 3D
  • 4D,
  • metody mieszane,
  • Quick Lash.

Powyższe metody dają nie tylko efekt wydłużenia, ale także zagęszczają rzęsy. Są więc idealnym wyborem dla kobiet, które poza wydłużeniem chcą także pogrubić swoje rzęsy.

W każdej z nich zabieg przebiega analogicznie do metody 1:1, z tą różnicą, że dokleja się więcej sztucznych włosków do jednej naturalnej rzęsy. W metodzie 1:1  rzęsy mocuje się tuż pod linią skóry, w metodach 2D i większych, mocuje się jedną rzęsę metodą 1:1, a pozostałe tuż przy skórze. W ten sposób nie obciąża tak naturalnych włosków. Niemniej jednak im więcej sztucznych rzęs, tym silniejsze obciążenie dla naturalnego włoska. Warto o tym pamiętać, decydując się na przedłużanie rzęs, a w razie wątpliwości, dopytać o szczegóły kosmetyczkę.