Szukasz sprawdzonego podologa w Warszawie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki.

Nierzadko tak się zdarza, że czujemy dyskomfort podczas poruszania się, czujemy  niewygodę w obuwiu, stopy zaczynają nieprzyjemnie boleć i każdy krok wprowadza dyskomfort do naszego życia oraz niepokój o swoje zdrowie. Rzadko od razu szukamy pomocy u specjalisty. Kończyny dolne, a szczególnie stopy wymagają pielęgnacji, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. Nie chodzi tylko o dolegliwości, których od czasu do czasu każda osoba może doświadczyć, a często doświadcza, jednakże po niedługim czasie one przechodzą, często niezauważenie. Mogą jednak pojawić się problemy, których zbagatelizowanie może narazić nas na rozwinięcie się poważniejszych schorzeń, które już kwalifikują się do specjalistycznego leczenia. Jak pielęgnować stopy, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji?

Podolog – lekarz od stóp

Podolog jest osobą, która w profesjonalny sposób może zająć się stanem naszych stóp, zdiagnozować nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu i im zaradzić. Co prawda, podologia nie jest specjalnością lekarską w naszym rozumienia tego pojęcie, ale wszystko wskazuje na to, że w tym kierunku dąży. Nie będzie potrzeby udawania się do lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów z różnych gałęzi medycyny. Czego możemy spodziewać się podczas wizyty u podologa?

Podolog ma za zadanie:

  • przebadać stopy, stawy i całe kończyny dolne pod kątem występowania dolegliwości,
  • dokonać za pomocą urządzeń sprawdzenia poprawności postawy i rozkładu ciężaru ciała na obie stopy, gdyż nierównomierne rozłożenie mas skutkuje bólem, skrzywieniem kości, powstawaniem urazów, a także innych wad powstałych z niewłaściwego ułożenia stóp na podłożu,
  • wyleczyć i zapobiec powstawaniu haluksów, kurzajek i innych dolegliwości.

Prócz tego do obowiązków podologa należy doradztwo pacjentowi właściwego postępowania podczas pielęgnacji stóp, pomocy w wyborze preparatów i kosmetyków, a także poleceniu udania się do określonych specjalistów, kiedy problemy stóp mają swoje korzenie w przewlekłych stanach chorobowych, niezwiązanych bezpośrednio ze stopami.

Gdzie znajduje się dobry podolog w Warszawie?

W stolicy można natknąć się na gabinety podologiczne, ale często problemami stóp zajmuje się podolog w gabinecie kosmetycznym. Można znaleźć wiele takich gabinetów, gdzie kosmetyczki przejmują również rolę podologa, ale nie zawsze to wystarczy. Wykwalifikowany podolog zajmie się wszystkim, co tyczy się stóp, dlatego warto zainteresować się wyłącznie gabinetami, gdzie pracują wykwalifikowani podolodzy i posiadają niezbędne zaplecze techniczne do kompleksowego diagnozowania stóp. W internecie można szukać informacji na temat dobrych podologów w Warszawie na stronach, które udzielają wyczerpujących informacji. Wszelkich potrzebnych informacji dostarcza strona https://www.moment.pl/inne/podolog/warszawa i za jej pomocą  możliwi staje się dotarcie do certyfikowanego specjalisty, który będzie w stanie zając się naszymi stopami w sposób fachowy.