Jaka podłoga do domu?

Jaka podłoga do domu?

Wykańczanie domu lub mieszkania, może przysporzyć więcej problemów, niż początkowo się wydaje. Trzeba będzie podjąć wiele ważnych decyzji, od których w dużej mierze będzie zależeć nasz komfort. Jaką podłogę do domu wybrać?

Wytrzymała podłoga na lata

Jeżeli chodzi o wybór podłogi do domu, to możliwości jest wiele. Nasza decyzja będzie uwarunkowana budżetem oraz wybraną aranżacją. W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, doskonale sprawdzi się żywica poliuretanowa. Takie posadzki są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, zarysowania, co więcej nie trzeba ich lakierować. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest także to, że posadzkę można wylać na inną posadzkę lub bezpośrednio na beton, przy czym niezbędna będzie dobra ekipa budowlana. Niestety takie podłogi są dosyć drogie, dlatego warto dobrze przemyśleć sprawę i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Podłoga drewniana

Gdy posadzka z żywicy poliuretanowej to nie to, dobrym wyborem może okazać się podłoga z drewna. Drewno to materiał szlachetny, naturalny, który nie jest wsparcie tak trwały, jak żywica, ale po latach użytkowania można poddać je renowacji. Podłogi drewniane obecnie znowu wracają do łask, można powiedzieć, że przeżywają prawdziwy renesans. Wybierając podłogę z drewna, niestety trzeba liczyć się z tym, że z czasem może się ścierać, a także skrzypieć, co jest całkowicie normalne.

Na jaką podłogę się zdecydować? Możliwości jest wiele, jej rodzaj powinniśmy dopasować do swoich indywidualnych upodobań, a także do wybranej aranżacji wnętrza. Tylko wtedy mamy szansę na stworzenie spójnego wystroju poszczególnych pomieszczeń w domu. Niezależnie od tego, jaki rodzaj podłogi wybierzemy, pamiętajmy, aby dobrze przemyśleć sprawę, gdyż jest to inwestycja na bardzo długi czas. Na początku warto rozważyć wszystkie za i przeciw, można też skonsultować się z architektem wnętrz, który bez wątpienia będzie w stanie profesjonalnie nam doradzić.