Jakie są ceny za makijaż permanentny brwi? Jak go wykonać?

Makijaż permanentny brwi jest jedyną opcją, która zdejmuje z klientki konieczność częstego robienia makijażu. Wykonanie go nie jest prostą sprawą i zabieg nieco trwa, ale jest on zwykle wykonywany raz w salonie kosmetycznym, a wykonanie go w domowych warunkach jest niemożliwe ze względu na precyzję całego zabiegu. Zresztą nie tylko makijaż permanentny brwi jest zabiegiem, który wymaga wprawnej i fachowej ręki. Inne zabiegi kosmetyczne potrafią być równie wymagające, co mówią poradniki jak http://morini.pl/manicure-hybrydowy-co-warto-wiedziec/. Na pewno pojawia się teraz wiele pytań o przebieg zabiegu wykonywania makijażu permanentnego i jego kosztach, więc ten artykuł na te pytania udzieli odpowiedzi, a także wyjaśni, dlaczego makijaż permanentny brwi jest tak popularny.

Jak przebiega cały proces?

Makijaż permanentny wykonuje się kilkoma metodami. Jedną z nich jest tak zwana metoda piórkowa, gdzie ostrą i cienką igłą dostarcza się tusz pod skórę. Jak można zauważyć, metoda ta jest zbliżona do tatuowania i tak jest w rzeczywistości. Wtłaczając pod skórę tusz, trwale nadaje się ciemnego koloru skórze, a co za ty idzie, brwi wyglądają jednolicie ciemne bez względu na ich niedoskonałości. Oprócz tej metody stosuje się także metodę pudrową, w której pod skórę wtłaczany jest pigment nadający wymaganą barwę brwiom. W  tej metodzie możliwe jest ustalenie ostatecznego odcienia skóry brwi, a co za tym idzie, również brwiom, gdyż wizualnie przyjmą one żądany kolor. Poza tym pigment można uzupełniać w razie takiej konieczności.

Jaki jest koszt wykonania makijażu tymi metodami?

Koszty makijażu permanentnego brwi nie należą do niskich, ale trzeba wiedzieć o tym, że wraz z upływem czasu będą proporcjonalnie się zwracać. Koszt za makijaż metodą piórkową to wydatek przynajmniej 500 złotych, a metodą pudrową jest o około 100 złotych niższy. Zmiany w cenach zależne są od ilości wprowadzanych poprawek w brwiach, czy ich rozmiarów. Uzupełnianie pigmentu w metodzie pudrowej kosztuje około 200 złotych. To, co czyni makijaż permanentny w Katowicach takim popularnym, jest jego jakość i trwałość.

Jak trwały jest makijaż permanentny brwi?

Trzeba powiedzieć, że makijaż permanentny jest bardzo trwały. Mimo że obie te metody różnią się nieznacznie swoją trwałością, to przez najbliższy rok od wykonania makijażu nie ma potrzeby nawet myśleć o ewentualnych poprawkach ani o ponowieniu zabiegu. Makijaż permanentny brwi pozostaje przez ten czas w takim stanie i ma tę samą jakość, jak w dniu, kiedy został wykonany. Jedynie po roku zaczyna stopniowo blednąć, aby po upływie 3 lat brwi wróciły do swojego naturalnego stanu i koloru. Widać więc, że w porównaniu do pospolitych makijaży brwi i konieczności częstego ich odnawiania makijaż permanentny wychodzi znacznie lepiej i w przeciwstawiając sobie jego koszt i koszt wszystkich makijaży, które trzeba ponawiać, makijaż permanentny brwi wychodzi niezwykle atrakcyjnie, poza tym nie wywiera negatywnych skutków na skórę i brwi.