Luksemburg – co warto zobaczyć w stolicy?

sindbad (10).jpg

Możliwość skorzystania z dość wygodnych połączeń lotniczych sprawia, że coraz więcej osób planujących weekendowy wypad rozważa wizytę w Luksemburgu. Stolica tego niewielkiego państwa o tej samej nazwie nie narzeka na brak zainteresowania turystów. Co przy tym warte podkreślenia, rzeczywiście zasługuje na swoją rosnącą popularność.

Budżet na wyjazd

Jeszcze zanim zaczniemy analizować atrakcje w Luksemburgu, powinniśmy zadać sobie pytanie o koszt wizyty w stolicy tego kraju. Nietrudno się domyślić, że miasto uznawane za jedno z najważniejszych centrów europejskiego biznesu nie należy do najtańszych. Koszty noclegów są droższe niż choćby weekendowy pobyt w Londynie, a w czasie ważnych wydarzeń polityczno-gospodarczych samo ich znalezienie może okazać się problematyczne.Nie można jednak docenić i tego, że na turystów czeka kilka niespodzianek. W stolicy Luksemburga można choćby stosunkowo tanio zjeść. Bezpłatna jest też komunikacja miejska, nikt nie musi więc obawiać się, że przemieszczanie się po mieście w poszukiwaniu atrakcji w Luksemburgu sprawi, że na ich podziwianie zabraknie już pieniędzy.

Luksemburg – wyjątkowa stolica

Przyglądając się mapie Luksemburga szybko można dostrzec, że stolica jest podzielona w dość czytelny sposób na górne oraz dolne miasto. Tak w jednej, jak iw drugiej jej części można przy tym zachwycić się kamienicami pamiętającymi zarówno siedemnasty, jak i dziewiętnasty wiek. Wąskie uliczki między nimi mogą przyczynić się do spotęgowania wrażenia, że czas się zatrzymał. Docenili to znawcy kultury z całego miasta, luksemburskie Stare Miasto trafiło więc na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Jeśli zmęczy nas spacer po staromiejskich ulicach i pozostałościach dawnych fortyfikacji, warto przekonać się o tym, że atrakcje w Luksemburgu to również budynki nawiązujące do różnych stylów architektonicznych. Jednym z najciekawszych jest wzniesiony jeszcze w szesnastym wieki Pałac Wielkich Książąt, wrażenie robi jednak również dostojna katedra Notre Dame. Podczas spaceru po mieście nie można też pominąć kolegium jezuickiego oraz kościoła pod wezwaniem świętego Marcina.