Odmładzanie skóry przy użyciu prądu

Odmładzanie skóry przy użyciu prądu

Urządzenia służące do zabiegów odmładzania skóry przy pomocy prądu RF cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. W tym artykule wymienimy największe zalety takich urządzeń.

Działanie urządzenia

Szczególnie warty uwagi jest aplikator Morpheus 8pro Inmode, który dostępny jest na stronie shar-pol.pl/produkt/morpheus8-pro/. Warto zaznaczyć, że użytkownik ma do wyboru działanie nieinwazyjne oraz małoinwazyjne. Aplikator wykorzystuje przełomową oraz unikalną technologię, która umożliwia wykonanie skutecznych zabiegów. Głównym celem tych zabiegów jest oczywiście przebudowa kolagenu. Właśnie dlatego stosuje się energię prądu bipolarnego, która dosyć mocno dogrzewa warstwy głębokie skóry. Jednocześnie ta energia nie jest w stanie uszkodzić naskórka, więc pacjent może czuć się całkowicie bezpiecznie. Chodzi głównie o to, żeby skrócić włókna kolagenowe i odpowiednio podgrzać skórę właściwą. Należy pamiętać, że do stworzenia nowego kolagenu stymulowane są fibroblasty.

Zalety stosowania aplikatora

Długotrwałe zwiększenie elastyczności oraz napięcia skóry jest głównym skutkiem takiego działania. Trzeba dodać, że rekonwalescencja nie jest potrzebna, ponieważ zabieg nie jest w ogóle bolesny. Nie wszyscy mają świadomość, że można go wykonać praktycznie na całym ciele. Unikalny system kontroli temperatury został zaimplementowany w aplikatorze. To dlatego standardem jest automatyczna kontra temperatury skóry. Oznacza to, że system automatycznie wyłączy prąd po przekroczeniu ustalonej wartości. Po obniżeniu się temperatury prąd się włączy, a podgrzewanie będzie kontynuowane. Ten proces jest nazywany termomodulacją, która umożliwia uniknięcie przegrzewania punktowego i związanego z tym dyskomfortu. Dzięki temu ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest naprawdę minimalne.

Widoczne efekty

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że energia prądu jest dwa razy większa w porównaniu z klasycznymi mikroigłami. Właśnie dlatego zdecydowanie lepsze efekty można uzyskać już po pierwszym zabiegu. Jeśli chcesz poznać dokładne szczegóły na temat urządzenia to sprawdź https://shar-pol.pl/produkt/morpheus8-pro/. Użytkownik może korzystać z czterech różnych końcówek, które różnią się nie tylko głębokością działania, ale także wartością emitowanej energii, wymiarem oraz ilością igieł. Ciepło jest kierowane do górnych warstw skóry właśnie przez specjalne igły. Warto dodać, że energia o częstotliwości radiowej przyczynia się do dużo szybszej produkcji kolagenu i elastyny.