Połączenia – najskuteczniejsze narzędzie promocji PKS-u

Połączenia – najskuteczniejsze narzędzie promocji PKS-u

PKS-y w Polsce nie mają zbyt dobrej opinii. Często za taki stan rzeczy odpowiadają same firmy, które nie chcą zmierzyć się z zupełnie nowymi standardami obsługi podróżnych. Sieradzki PKS poszedł zupełnie inną drogą, tworząc markę, obok której nie da się przejść obojętnie.

Jak zwiększać zaufanie pasażerów?

Najskuteczniejszym narzędziem promocji PKS-u w Sieradzu są… nowe połączenia. W zasadzie każdy przewoźnik powinien w ten sposób inwestować w swój zakład. Dzięki temu rośnie liczba osób zainteresowanych korzystaniem z jego usług.

Warto z wyczuciem zapoznawać się z oczekiwaniami rynku. PKS Sieradz postawił np. na połączenia, które wcześniej były swoistymi „życzeniami” aktualnych i przyszłych pasażerów. Wyczucie tendencji rynkowych pomogło mu zyskać w oczach klientów, co oczywiście doprowadziło do zwiększenia sprzedaży biletów.

Linie dalekobieżne

Nieprzypadkowo PKS Sieradz postawił na linie i połączenia dalekobieżne. Taka polityka pozwoliła mu dotrzeć tam, gdzie nie było to wcześniej możliwe. Kursy do Wrocławia albo nad morze to prawdziwy hit wśród miłośników podróżowania busem lub autokarem.

Linie dalekobieżne pozwalają też otworzyć się na osoby z innych miast. To dzięki nim liczba przewożonych osób wzrasta wręcz skokowo. Wielu przewoźników doświadcza tego w porze letniej, gdy konieczne staje się przygotowanie dodatkowych busów i autokarów do przewozu wzrastającej liczby osób.

Standard usług

Oczywiście wraz z nowymi liniami PKS Sieradz stawia też na podwyższenie jakości usług. Wszystkie posiadane przezeń autobusy spełniają odpowiednie regulacje dotyczące komfortu, bezpieczeństwa i spalania paliw. Dzięki temu ludzie coraz częściej je wybierają.

Dziś już nic nie stoi na przeszkodzie, by w autokarze – oprócz wygodnego fotelu i ubikacji – pojawiło się miejsce dla wielu udogodnień. Internet, odtwarzacze multimedialne, a także panoramiczne okna i klimatyzacja, to rozwiązania, które u nowoczesnych przewoźników pojawiają się coraz częściej. I dlatego warto ten pomysł na różne sposoby wdrażać.